Start Aktualności

Paczka

 

Warsztaty techniczne w I A„Chodź pomaluj mój świat na żółto i na niebiesko, niech na niebie stanie tęcza malowana twoją kredką…”

M. Dutkiewicz

W kalendarzu świąt nietypowych pod datą 22 listopada znalazło się miejsce dla Dnia Kredki. To święto w szczególny sposób związane jest z dziećmi. Rysowanie to wielka frajda i ważny trening. Do tego uczy twórczego myślenia. Za pomocą kredki najmłodsi mogą wyrazić to, co myślą, czują i o czym marzą. Dlatego w tym dniu kredka znajdowała się w centrum oddziaływań. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem, wypychali swoje kredki specjalnym wypełnieniem, próbowali również je samodzielnie zaszyć. Był to dzień pełen kolorów i uśmiechów na twarzach pierwszoklasistów.

GALERIA

Jabłońska K.

Nazarko P.

 

Uczniowie na pokazie sprzętu wojskowego22 listopada 2021 na placu Miejskiego Ośrodka Kultury w Wysokiem Mazowieckiem odbył się pokaz sprzętu wojskowego 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej. Uczniowie naszej szkoły chętnie wzięli w nim udział. W ramach przygotowanych punktów promocyjnych żołnierze zaprezentowali uczniom swój najnowszy sprzęt wojskowy i uzbrojenie. Zainteresowani mieli okazję doświadczyć bezpośredniego kontaktu z szeroko pojętym sprzętem wojskowym. Niemałą frajdę sprawił im pobyt w kabinie czołgu, samochodu wojskowego czy zwykła rozmowa z wykwalifikowanym żołnierzem, który w przystępny sposób przybliżył pracę wojskowego.

Więcej…

 

W dniu 15 listopada 2021 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Czyżewie odbyło się podsumowanie projektu „Patrioci, bohaterowie, autorytety uczniów powiatu – Ziemi Wysokomazowieckiej szkoły prezentujemy dziś światu”. Nikola Jurczak, uczennica klasy VIII C,  reprezentowała społeczność naszej szkoły. Otrzymała od organizatorów (Stowarzyszenie Kulturalne Ziemi Czyżewskiej) podziękowanie i okolicznościową, pokonkursową publikację. Nikola przedstawiła postać patrona naszej szkoły. Pod kierunkiem p. Tomasza Śmigielskiego napisała minirozprawkę, w której zaprezentowała, z perspektywy ucznia XXI wieku, ponadczasowe walory, zalety Tadeusza Kościuszki - bohatera Polski i USA. Uargumentowała, dlaczego od przeszło dwóch wieków postać Tadeusza Kościuszki stanowi niegasnącą inspirację dla dorosłych i młodych Polaków.

Więcej…

 

OBDARUJĘ CIĘ CIEPŁYM SŁOWEMSztuka obdarowywania innych ciepłymi słowami nie jest trudna. Grupa uczniów naszej szkoły pracująca w ramach projektowych zajęć teatralno-plastycznych przygotowała ciekawą instalację.

W czasie listopadowych dni, chłodnych i mglistych, ciepłe słowa mają magiczną moc. Brak słońca, zmiana czasu i długie wieczory nie przyprawiają o dobry nastrój. Życie społeczne uczniów z ograniczeniami w czasie pandemii jest trudne. W przestrzeni szkolnej naszej szkoły pojawia się wiele ofert konkursowych, artystycznych. Jedną z nich jest instalacja na półpiętrze pod hasłem: „Kiedy jest zimno, mówmy do siebie ciepłymi słowami”. Rzeczywiście, ta dekoracja emanuje ciepłem, wycisza i koncentruje uwagę zwiedzających. Kuratorki wystawy: Maja Wróblewska (kl. V B) i Andżelika Idźkowska (VII C) zaprojektowały i dobrały rekwizyty. Każdy uczeń, który zatrzyma się przy oknach na półpiętrze starego budynku szkoły jest zdziwiony lub wzruszony. TAK, bo sztuka budzi wzruszenie serca lub uniesienie ramion w zdziwieniu.

Więcej…