Start Aktualności SUKCES W ORIGAMI

2. marca 2019 roku w Szkole Podstawowej Nr 47 im. Jana Klemensa Branickiego w Białymstoku odbyło się XVII Święto Origami połączone z podsumowaniem XII regionalnego  konkursu plastycznego – „Mistrz Origami”. Na tegoroczny konkurs wpłynęło ok. 400 prac z przedszkoli i szkół podstawowych województwa podlaskiego.

Miło mi poinformować, że wśród laureatów znaleźli się uczniowie naszej szkoły. Wyróżnienia otrzymali: Ewa Kaczyńska, Maja Mioduszewska, Nina Nowicka, Maria Zdziarska z klasy II c oraz Amelia Porzezińska z klasy V d. Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe, natomiast opiekunowie specjalne podziękowania. Wszystkie prace można było obejrzeć na wystawie pokonkursowej.

Dużym zainteresowaniem uczestników Święta Origami cieszyło się pisanie imion pismem japońskim. Goście mieli okazję uczestniczyć w degustacji herbat japońskich i sushi. Podczas imprezy można było wziąć udział w warsztatach składania papieru oraz uczestniczyć w kiermaszu papierowych kwiatów. Miłym prezentem dla wszystkich uczestników był słodki poczęstunek przygotowany przez organizatorów.

Laureatom gratuluję i życzę dalszych sukcesów!

Agnieszka Porzezińska