Start Aktualności Przechodzenie przez jezdnię. O czym pieszy musi wiedzieć i pamiętać?

Policja regularnie apeluje do kierowców, by przed przejściem dla pieszych znacznie zwalniali i zachowali szczególną ostrożność. O swoich prawach i obowiązkach nie powinni zapominać też piesi.

Dnia 28 września 2020 Mały Samorząd Uczniowski zorganizował spotkanie z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem. Tematem spotkania była ,, Bezpieczna droga do szkoły''.

Najmłodsi uczniowie naszej szkoły z ogromnym zainteresowaniem wysłuchali krótkiej pogadanki dotyczącej bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym w charakterze pieszego oraz pasażera. Uczniowie zostali również uwrażliwieni na potrzebę bycia widocznym na drodze, czemu służyć mają elementy odblaskowe, które każde dziecko powinno posiadać.

Dzieci z zaangażowaniem uczestniczyły w spotkaniu, o czym świadczyła ,, lawina '' pytań skierowanych do naszego gościa.

Dla uczniów naszej szkoły była to niewątpliwie ciekawa forma zdobywania i utrwalania wiedzy na temat bezpieczeństwa na drodze.

Mały Samorząd Uczniowski