Start Aktualności „It’s not the end …”

Zakończony projekt, zrealizowane zajęcia, przyswojona wiedza, nowe umiejętności, bogate doświadczenia… to wszystko brzmi jak koniec …? Czy tak jest w rzeczywistości?


Realizatorzy projektu zajęć rozwijających z języka angielskiego są przekonani, że to dopiero początek. Punkt wyjścia dla nowych możliwości, stworzonych dzięki sprawniejszemu posługiwaniu się językiem angielskim, a także początek ciągłego doskonalenia umiejętności językowych, niezbędnych do sprawniejszego funkcjonowania w przyszłym życiu. Dzięki ukazaniu wielu różnorodnych możliwości zdobywania wiedzy i umiejętności językowych, nasi uczniowie  stali się pewniejsi, bardziej kreatywni i wyposażeni w wiedzę  z wielu dziedzin. Używając ciekawych i nowoczesnych technologii komunikacyjnych poznali nowe słownictwo i struktury gramatyczne.  Stosowanie na każdych zajęciach  ulubionych aplikacji  naszych uczniów  m.in.  kahoot, quizlet, quizziz, learning apps, Installing zachęcało do pracy . Zabawa słownictwem i gramatyką  na różne sposoby: przekładanki, obracanki, fiszki,  angielskie i polskie tłumaczenia, zadania ze słuchu,  testy i łączenie w pary  angielskich wyrazów okazała się niemałą frajdą i dostarczała wielu pozytywnych emocji  oraz dobrej zabawy! Wykonane projekty dotyczące  kultury i zwyczajów  krajów anglojęzycznych pozwoliły choć na chwilę przenieść się tam wirtualnie  oraz zmobilizować  do dalszego rozwijania szeroko pojętych umiejętności.

Posługując się cytatem Libba Braya  „Każde zakończenie stanowi początek czegoś nowego” - jesteśmy pełni optymizmu i wiary, że wdrożone przez nauczycieli działania w ramach projektu pt. ”Wzrost jakości  oferty edukacyjnej w Szkole Podstawowej nr 1  w Wysokiem Mazowieckiem” będą dopiero początkiem wspaniałej przygody z językiem angielskim.

GALERIA


Zespół nauczycieli języka angielskiego