Start Aktualności Poszukiwacze jesiennych skarbów

Jesień to taka dziwna, trochę sztucznie uczyniona pora roku, której przynależny latu początek zdecydowanie różni się od zimowego zakończenia. To taki period, w którym przyrodnicza rzeczywistość bardzo często koliduje z wyobrażeniami pokutującymi w ludzkiej świadomości.

W przydomowych ogrodach kwitną w najlepsze znane nam doskonale nasturcje, aksamitki, begonie… a w parku?- obficie sypiące się kasztany, żołędzie dębu i skrzydlaki klonu! Kasztany służą, jak wiadomo do konstruowania przy pomocy zapałek rozmaitych "ludzików", a klonowe skrzydełka – tzw. noski – przyczepiamy do nosa, żeby było śmiesznie podobnie z żołędziami.

Uczniowie klasy I c i II B wykorzystując piękną pogodę i uroki jesieni udali się do pobliskiego parku na lekcję przyrody, która dostarczyła nam nie tylko wielu wiadomości, ale również niezapomnianych wrażeń. Park odkrył przed nami swe piękno i tajemnicę. Podziwialiśmy jesienne barwy, rosnące krzewy i drzewa, słuchaliśmy odgłosów przyrody, ,,rozmawialiśmy" z drzewami. Bacznie przyjrzeliśmy się przyrodzie: korze drzew, liściom.

Podczas wycieczki szukaliśmy jesiennych skarbów min. kolorowych  liści, żołędzi i kasztanów, którymi przyozdobiliśmy nasz klasowy kącik przyrody. Znaleźliśmy również chwilę czasu, aby odpocząć przy szumie fontann i kwitnących kwiatach.

Wychowawczynie I C i II B