Start Aktualności CodeWeek - Europejski Tydzień Kodowania

Zapraszamy do udziału w CodeWeek, czyli Europejskim Tygodniu Kodowania. W tym roku w naszej szkole odbędzie się on w dniach 19-23 października. CodeWeek to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa konkurują w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. Zachęcamy do udziału w tym największym programistycznym wydarzeniu w Europie.

Akcja odbywa się na terenie całej Europy i skierowana jest do  wszystkich tych, którzy są zainteresowani programowaniem lub dopiero chcą z nim rozpocząć swoją przygodę. Polscy uczniowie i nauczyciele rokrocznie wykazują duże zainteresowanie tą inicjatywą. Dwa lata temu Polska zajęła trzecie, a w ubiegłym roku – już drugie miejsce pod względem przeprowadzonych inicjatyw związanych z programowaniem.

W szkole będą przeprowadzane lekcje kodowania dostosowane do wieku uczestników. Uczniowie spróbują swoich sił m.in. w aktywnościach oferowanych przez stronę code.org, programowaniu blokowym w środowisku programistycznym Scratch, Pixblocks, Baltie 3 oraz w języku programowania Python. Uczniowie będą również rozbudzali zainteresowanie programowaniem dzięki robotom edukacyjnym Ozobot oraz Photon.

Życzymy udanej zabawy z programowaniem!

Agnieszka Porzezińska

Ewa Kućmierowska - Mirek