Start Aktualności Anatomia człowieka oczami dziecka 7 letniego

Ludzkie ciało jest fascynującym światem. Aż trudno uwierzyć w jak przemyślany sposób jest zbudowane i ile zachodzi w nim procesów.

Do przybliżenia tego świata podczas innowacji pedagogicznej ,,Anatomia człowieka oczami dziecka 7 letniego '' w klasie I C  będzie uczniom służyła  kultowa seria opowieści dla dzieci o tajemnicach ludzkiego organizmu pt: ,, Było sobie życie''.

Ma ona za zadanie nie tylko przedstawienie organizmu i jego funkcji, ale także uzmysłowienie dzieciom, że multimedia i bajki to nie tylko rozrywka, ale i dobry sposób na naukę. Oczekiwanym efekty wdrażania innowacji pedagogicznej według 7 kompetencji kluczowych kształcenia:

• rozpoznawanie i nazywanie cześć ciała
  • świadomość budowy własnego ciała
  • wiedza odnośnie tego jak dbać o własne zdrowie
  • posługiwanie się nazwami związanymi z ciałem i anatomią człowieka
  • podstawowe informacje na temat funkcjonowania organizmu
  • wiedza, że bajki i komputer mogą być źródłem nauki a nie tylko zabawy i rozrywki

Pierwszym tematem, którym zajęła  się klasa I C  był układ nerwowy człowieka - czyli jak działa nasz mózg?

Justyna Porowska-Grochowska