Start Aktualności Kto ty jesteś? Polak mały. Jaki znak twój? Orzeł biały… warto, żeby te słowa znało każde dziecko

11 listopada to dla każdego Polaka ważna data - symbol miłości Ojczyzny, walki o wolność, symbol wiary i zwycięstwa. Jest to dzień, który możemy świętować dzięki patriotom, wielkim Polakom, którzy oddali życie za naszą Ojczyznę. Patriotyczne święto skłania nas do refleksji nad wartością wolności i niepodległości stanowiącymi istotny składnik narodowej tożsamości.

Dla upamiętnienia tej ważnej daty na zajęciach uczniowie klasy I A i I B świętowali ten dzień wraz z nauczycielami w swoich klasach.  Pierwszoklasiści zaśpiewali hymn narodowy. Wierszem ,,Kto ty jesteś? Polak mały. Jaki znak twój? Orzeł biały...”  i piosenką pt. ,,Jestem Polką i Polakiem” okazali szacunek dziedzictwu narodowemu, symbolom ojczystym, a także patriotom polskim, dążącym do odzyskania niepodległości. Była to lekcja mająca na celu kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju. Dzieci od najmłodszych lat powinny uczyć się patriotyzmu, kształtować pozytywne postawy i uczucia patriotyczne. Uroczysty charakter święta uczniowie podkreślili strojem galowym. W  ten trudny, ale bardzo ważny temat wplecione zostały również elementy kodowania.

,,Ojczyzna jest naszą matką ziemską. Polska jest matką szczególną. Niełatwe są jej dzieje, zwłaszcza na przestrzeni lat ostatnich stuleci. Jest matką, która wiele przecierpiała i wciąż na nowo cierpi. Dlatego też ma prawo do miłości szczególnej.”

Marta Bagińska, Ewelina Dębowska, Ewa Kućmierowska- Mirek