Start Aktualności SK PCK i akcja „Pamiętamy o seniorach”

Członkowie SK PCK nawet w tak trudnym czasie mobilizują swoje siły by pomagać innym, choć pandemia uniemożliwia wiele działań lub zmienia ich charakter, nie zasypują gruszek w popiele. Rozwijają przede wszystkim swoją osobowość, dzięki czemu będą mogli oni twórczo współtworzyć rzeczywistość zgodną z ideami statutowymi organizacji: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności, niezależności, dobrowolności, jedności czy powszechności.

Pamiętajmy, że nawet przy traumatycznych kryzysach, wywołanych nieprzewidzialnymi obciążeniami istnieje szansa na rozwój osobowości.

Z powodu pandemii wielu seniorów może cierpieć z powodu obniżonego nastroju, stanów depresyjnych czy po prostu samotności. Członkowie SK PCK własnoręcznie wykonali kartki świąteczne, zapisali na nich piękne, radosne słowa. Teraz te magiczne podarki trafią do skrzynek seniorów. Mamy nadzieje, że choć trochę rozproszą mrok samotności, złych myśli. Mądrze pisał Tadeusz Różewicz:

Rozstępują się

Straszliwe ciemności

Nagromadzone nad światem

Przez złych ludzi

Kiedy w sercu

Małego chłopca

Świeci iskierka

Miłości

(T. Różewicz, „Przepaść”)

Życzymy wszystkim właśnie tej pięknej, mieniącej się iskierki miłości, o której pisze Różewicz! Zdziała cuda! Wesołych Świąt!


SK PCK