Start Aktualności JESTEŚMY MISTRZYNIAMI WOJEWÓDZTWA!!!

Dzień 10 grudnia 2020 roku, to jedna z tych dat, która pozostanie w pamięci SP1. Może nie dla całej społeczności, ale na pewno dla tych, które od wielu lat swoją energię i sportową pasję lokowały w dyscyplinie z pozoru błahej, mało popularnej w świecie, ale jakże dynamicznej, emocjonującej i pełnej walki. Nasze UNIHOKEISTKI, po długiej i dość niebezpiecznej podróży, dotarły na halę Zespołu Szkół Katolickich w Białymstoku po to, aby walczyć w Mistrzostwach Województwa Podlaskiego w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

Do zawodów finałowych, po szczeblach drabinki eliminacyjnej, zakwalifikowały się następujące drużyny: SP Kupiski, SP 19 Białystok, ZSP 2 Białystok, SP Suchowola i SP 1 Wysokie Mazowieckie, które rozegrały po cztery mecze, nie omijając ani jednego rywala.

Pierwszy mecz z białostocką szkołą zremisowany. Kolejny pokazał, że łatwo nie będzie, a przeciwnicy, mimo respektu wobec naszej drużyny, nie przyjechali przegrywać, tylko zaciekle walczyć. Po emocjonującej grze, pierwszy raz w historii, w bardzo dobrym stylu, nasze dziewczęta pokonały Kupiski 2:0, co mocno wpłynęło na morale zespołu, jak i szacunek w oczach reszty rywali. Pewnie domyślasz się czytelniku, co było dalej… Dzięki wsparciu i trafnym decyzjom pani Anny Brzozowskiej dwa kolejne zmagania przysporzyły naszej ekipie wiele radości (2:0 z Suchowolą i 4:3 z Białymstokiem). Syrena dźwiękowa kończąca ostatni zwycięski mecz wywołała wręcz eksplozję euforii wśród uczennic SP1. Mistrzostwo stało się faktem!!!

Gratulujemy i życzymy treningów pełnych potu przed Mistrzostwami Polski.


Tak mocną DRUŻYNĘ, bez wątpienia, stanowią:

Gabriela Decewicz, Wiktoria Filipek, Nikola Jurczak, Lena Kalinowska, Iga Kućmierowska, Kinga Kujawa, Julia Leśniewska, Julia Matuszelańska, Julia Piekarska, Wiktoria Piekarska, Wiktoria Pietrzykowska, Wiktoria Rosochacka*, Natalia Wardaszko, Martyna Wójciak.


*najlepsza zawodniczka zawodów uhonorowana statuetką!!!

GALERIA

Renata Jaroszewicz

P.s.

Szczególne podziękowania należą się p. Annie Brzozowskiej za opiekę, wsparcie i pomoc.