Start Aktualności Realizujemy ogólnopolski program Złote Szkoły NBP

Realizujemy ogólnopolski program Złote Szkoły NBPCzy wiesz jak zabezpieczyć się przed atakiem ze strony hakerów? Czy znasz zasady cyberbezpieczeństwa? Co wiesz o kontach bankowych? Chyba nikt nie ma wątpliwości, że ta wiedza w dzisiejszych czasach ma ogromny wpływ na nasze życie, a jej brak może pociągnąć za sobą negatywne skutki na długie lata. Pamiętajmy, że lepiej zapobiegać niż leczyć.

By przedsiębiorcze decyzje nie były dla młodych ludzi rodzajem hazardu, a miały kształt rozsądnej polityki ekonomicznej, zaangażowaliśmy się w ogólnopolski program organizowany przez Narodowy Bank Polski, skierowany do środowisk szkolnych – „Złote Szkoły NBP”. Jego ideą jest aktywizowanie nauczycieli i uczniów do podejmowania działań kształtujących kompetencje ekonomiczne.

Tematem przewodnim tegorocznej edycji pod hasłem GIGANCI FINANSÓW OSOBISTYCH stała się sztuka zarządzania własnymi pieniędzmi. Umiejętność kontrolowania wydatków tak, by zawsze wystarczało na wszystkie potrzeby. Świadome korzystanie z narzędzi pomnażania tego, co udało się odłożyć.

Uczestnicy projektu, wywiązując się ze swojego harmonogramu zadań, zorganizowali „Spotkanie z ekspertem” pracownikiem oddziału Banku PKO BP w Wysokiem Mazowieckiem Panią Justyną Jabłońską. Miało ono miejsce 12 marca 2021 r. i odbyło się w naszej szkole. Uczestnikami stali się uczniowie klasy 7d (chyba mają ambicję stać się nie tylko świadomymi klientami banku, lecz prawdziwymi finansistami, co potwierdzili blisko 100% frekwencją) oraz przedstawiciele klas 7a, 8b i 8c.

Pani Justyna Jabłońska swoją prelekcją połączoną z warsztatami i dyskusją w sposób kompetentny i przystępny dla uczniów przekazała wiedzę dotyczącą m.in.:

a) Konta osobistego - przedstawiła ofertę kont osobistych, w tym darmowego konta dla nastolatków, oraz pokazała jak założyć konto w PKO Banku Polskim,.

b) Karty wielowalutowej, konta walutowego i kantoru - uczestniczy dowiedzieli się czym jest karta wielowalutowa do konta osobistego, co to jest konto walutowe, a co to jest kantor internetowy.

c) Aplikacji mobilnej - uczniowie otrzymali odpowiedź na pytania: co może zyskać nastolatek z aplikacją mobilną, jak za pomocą aplikacji wypłacić gotówkę z bankomatu, jak za pomocą kodu Blik zapłacić za zakupy w sklepie.

Serdecznie dziękujemy Pani Justynie Jabłońskiej za przeprowadzenie warsztatów z zakresu edukacji finansowej. Jesteśmy również wdzięczni za tematyczne upominki.

Koordynatorzy projektu Złote Szkoły NBP