Start Aktualności Dzień Kobiet i Dzień Chłopaka w II a

Dzień Kobiet i Dzień Chłopaka w II a„ Dzień Kobiet! Dzień kobiet!
Niech żyją nam zdrowe i pani nasza i mamy,
i woźna, kucharka i szkolna lekarka.
Im wszystkim kwiaty rozdamy…”

Dnia 8 marca swoje święto obchodzą wszystkie kobiety. W tym szczególnym dniu wszyscy chłopcy z klasy IIa zachowywali się jak prawdziwi gentelmani, byli przemili, uczynni i sympatyczni, składali życzenia dziewczynkom i paniom. Nie obyło się bez słodyczy i drobnych  upominków. I tak na przykład Kacperek pamiętał o kwiatach dla koleżanek, Hubert  wręczył najsłodsze lizaki, Jasiek i Antoś  częstowali czekoladowymi serduszkami. Niezwykłą niespodziankę przygotował   Filipek, który zagrał  koncert na akordeonie.

10 marca obchodzony jest Dzień Mężczyzn. Dziewczynki również nie zapomniały o święcie swoich kolegów.  Były  kolorowe laurki, życzenia oraz słodycze. Na zajęciach edukacji informatycznej uczniowie rysowali, malowali i kolorowali w edytorze graficznym Paint: „prezenty dla kolegów i koleżanek”.

Święto Kobiet i Mężczyzn, to doskonała okazja  do kształtowania u dzieci wrażliwości i szacunku,  zwykłych, dobrych, ludzkich odruchów – gestów, które pozostają z nami w pamięci na dłużej.

Dziękuję  Rodzicom za pomoc w przygotowaniu i organizacji tych wyjątkowych, pełnych uroku i radości świąt.

Wychowawca klasy II a -  J. Kłosek