Start Aktualności Światowy Dzień Autyzmu

Światowy Dzień AutyzmuŚwiatowy Dzień Autyzmu to święto obchodzone corocznie 2 kwietnia, mające na celu podnoszenie świadomości społecznej na temat autyzmu.

W naszej szkole, z tej okazji, 31 marca 2021 r. wśród nauczycieli i uczniów dominował w ubiorze kolor niebieski.  Na zajęciach z wychowawcą realizowane były treści dotyczące autyzmu (prezentacja, filmy, quizy).

Do akcji włączyli się również najmłodsi uczniowie Jedynki.  Dzięki lekcjom poświęconym wydarzeniu, dzieci dowiedziały się z jakimi trudności na co dzień mierzą się osoby z autyzmem i jak niezwykłe umiejętności posiadają. Uczniowie klasy Ib z wychowawcą w piątek 2 kwietnia ubrali się na niebiesko i przesłali z domów swoje zdjęcia. Okazali w ten sposób swoje zainteresowanie i solidarność z ludźmi, którzy są związani z problemem autyzmu. Choć uczniowie wiedzą, że kolor niebieski jest symboliczny, to dzięki wiedzy zdobytej podczas lekcji zdalnych i filmom edukacyjnym  świat autyzmu stał się dla nich wielobarwny i  bardzo inspirujący!

Wszystkie działania były przeprowadzane w ramach akcji „Dni Integracji”.