Start Aktualności Drodzy uczniowie,

Coraz więcej z Was planuje swoją przyszłość już teraz. Każdy kolejny etapy kształcenia ma doprowadzić Was do świadomego i trafnego wyboru wymarzonego zawodu. Dla jednych te poszukiwania i planowanie ścieżki edukacyjno - zawodowej jest proste. Wielu jednak wobec takiego wyzwania czuje się nieco zagubionymi w możliwościach rynku pracy.

Uczniowie klasy VIII niebawem będziecie dokonywać wyboru kierunku dalszego kształcenia i zawodu.

Uczniowie klasy VII, może  warto już dzisiaj zacząć intensywniej poznawać świat zawodów.

Polecam Wam stronę https://infozawodowe.men.gov.pl/zawody/, na której znajdziecie rzetelne opisy blisko 500 zawodów i kilkuminutowe filmy prezentujące daną profesję.

Możecie wyszukać  interesujący Was zawód korzystając z dostępnych filtrów. Przy okazji porządkujecie  swoją wiedzę na temat istniejących branż  i poznacie zawody, które są do nich przypisane. W zakładce "Znajdź szkołę" możecie wyszukać dany typ szkoły ponadpodstawowej, w dowolnym województwie, powiecie i miejscowości. Polecana strona to świetne źródło informacji, z którego warto skorzystać przy planowaniu przyszłości edukacyjnej.

Zachęcam do świadomego wyboru i poszerzania swojej wiedzy o możliwościach przed jakimi stoicie.

Życzę inspirujących poszukiwań oraz trafnych wyborów!

 

Szkolny doradca zawodowy

Monika Rzymska