Start Aktualności Święto Książki

Kwiecień jest miesiącem, w którym obchodzi się święto  książkiKwiecień jest miesiącem, w którym obchodzi się święto  książki, czytania, dyskutuje się  o autorach i  tłumaczach. Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich to doroczne święto organizowane przez UNESCO. Obchodzony jest 23 kwietnia. Najprościej mówiąc, jest to dzień mający na celu promocję książki i czytelnictwa.  Toteż biblioteka szkolna po raz kolejny proponuje czytelnikom interesujące książki godne przeczytania:

"Babcia na jabłoni" – Lobe Maria - to klasyczna powieść dla najmłodszych. Opowiada o przygodach Andiego, małego chłopca, który bardzo chciał mieć babcię, a najlepiej dwie. To opowieść pełna humoru.  Mówi nam o tym, jak ważna w życiu dziecka jest relacja z babcią: zupełnie inna od tej z rodzicami czy rówieśnikami.

Babcia rozpieszcza, zawsze pocieszy, poprawi humor i wymyśli jakąś wspaniałą zabawę. Dlatego właśnie Andi tak bardzo zazdrości babci swoim kolegom i dlatego jest tak bardzo szczęśliwy, kiedy jego marzenia stają się rzeczywistością. Ta przepięknie napisana i mądra książka przypadnie do gustu każdemu małemu czytelnikowi.

Seria Hania Humorek - Megan McDonald -  to doskonała seria książek, która jest najlepszym przykładem, że dzieci można zachęcić do czytania. Główną bohaterkę Hanię z rożnymi humorkami spotyka w codziennym życiu wiele przygód i zaskakujących sytuacji. Poznajemy także jej brata Smrodka, najlepszego przyjaciela Ryśka i wiecznie problematycznego Franka Perełkę. Książki z tej serii czyta się lekko, kolejne strony mijają szybko, dlatego lektura jest czystą przyjemnością. Dzięki temu książki są doskonałym wyborem dla dzieci i nastolatków.

Seria - Fantastyczny świat Tomka Łebskiego – L. Pichon -  to seria książek, których nie musisz czytać po kolei. Wybierz tom, który Cię najbardziej interesuje i… pękaj ze śmiechu.

Tomek chodzi do piątej klasy szkoły podstawowej i uwielbia płatać figle. Wszystkie swoje zwariowane pomysły przenosi na kartkę papieru, ponieważ bardzo lubi rysować. Nikogo to jednak nie dziwi, bo jego ogromną miłością są komiksy. Tomek kocha też muzykę, dlatego postanawia założyć własną kapelę o nazwie Pzombie. Czas jednak skupić się na nauce, a z tym bywa różnie. Co się wydarzy, gdy wychowawca pozamienia wszystkie ławki i przesadzi Tomka na początek sali, tuż obok Asi – najbystrzejszej koleżanki w szkole ‒ i Marka – przemądrzałego kolegi o przezwisku „Jęczybuła”? To przepis na idealną… KATASTROFĘ!

Seria Rycerze Pożyczonego Mroku – Dave Rudden - dla miłośników Zwiadowców i Harry’ego Pottera!!! Fantasy pełne humoru! Pierwszy tom nowej serii o osieroconym chłopcu, który nagle dowiaduje się, że należy do tajnej armii, chroniącej świat przed rasą cienistych Potworów. Denizen Hardwick nie wierzy w magię, aż pewnego dnia wpada w sidła potwora stworzonego z cieni, a potem na własne oczy widzi, jak ów potwór zostaje zniszczony przy użyciu słowa stworzonego ze słonecznego blasku.

Książka godna polecenia i trzymająca w napięciu do ostatniej kartki.

Seria Szkoła Gwiazd – Cindy Jefferies – to  cykl krótkich powieści dla młodzieży opowiadający  o nastolatkach pragnących zdobyć sławę za pomocą swych zdolności wokalnych i muzycznych. W tym celu przybywają oni do Rockley Park, szkoły która pomoże im w rozwijaniu talentu. Bohaterowie zmagają się z typowymi dla ich wieku sprawami: tolerancją, pierwszą miłością, złymi ocenami. Ich głównym celem jest ukończenie roku z jak najlepszymi wynikami i zostanie gwiazdą. Jej bohaterami są: Chloe, Pop i Lolly (Poppy i Polly), Tara, Danny i Jalis (Marcjalis).

Zachęcamy do przeczytania proponowanych książek.

Nauczyciele biblioteki