Start Aktualności Zawodowy zawrót głowy

Zawodowy zawrót głowyJuż od kilku lat uczniowie świetlicy szkolnej Kaskada poznają różne zawody w ramach spotkań z cyklu “Zawodowy zawrót głowy”. W tym roku szkolnym dzieci zgłębiały tajniki różnych profesji razem z serią książek o Smerfach. Razem czytaliśmy, dyskutowaliśmy oraz rozwiązywaliśmy ciekawe zadania/ćwiczenia. Ponadto przy każdym zawodzie dzieci uczyły się po angielsku słownictwa związanego z pracą w poszczególnych branżach. Mogły dzięki temu nie tylko uczyć się i bawić, ale również rozwijać kompetencje językowe.

Zajęcia trwały od października i dzieci regularnie poznawały specyfikę zawodów takich jak: nauczyciel, naukowiec, informatyk, weterynarz, farmaceuta, policjant, żołnierz, ogrodnik, piosenkarz, fotograf, farmer, podróżnik oraz piłkarz.

W miarę możliwości zapraszaliśmy przedstawicieli poszczególnych branż, aby poznać tajniki pracy na różnych stanowiskach.

Dziękujemy zaproszonym gościom za interesujące spotkania, a dzieciom za ich ciekawość świata.

Monika Rzymska

Renata Zaleska