Start Aktualności Uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji NarodowejW dniu 13 października 2021 r. w sali gimnastycznej naszej szkoły odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Akademia rozpoczęła się od przemówienia Pani Dyrektor Małgorzaty Koc, która przedstawiła historię tego święta, a także mówiła  o trudnej, ale jakże pięknej pracy nauczyciela. Ponadto, podziękowała za dotychczasowe zaangażowanie oraz życzyła wielu sił i wytrwałości w tym wyjątkowym zawodzie. Dziękowała wszystkim zgromadzonym za przybycie oraz wręczała nagrody wyróżnionym nauczycielom.  Był to również odpowiedni moment na okazanie wdzięczności burmistrzowi miasta, panu  Jarosławowi Siekierko za wsparcie i opiekę nad naszą placówką. Również reprezentacja Rady Rodziców w osobie p. Elżbiety Żebrowskiej oraz p. Artura Jaźwińskiego skierowała najlepsze życzenia dla nauczycieli wręczając na ręce Pań Dyrektor bukiety kwiatów.

Część artystyczną przygotowali uczniowie pod opieką p. Pauliny Zawistowskiej, p. Izabeli Wasilewskiej oraz p. Katarzyny Matuszewskiej. Młodzi artyści zaprezentowali krótką inscenizację, w której słowem i pieśnią uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku naszych nauczycieli. Uczniowie docenili i podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud pracy nauczyciela, jego poświęcenie, czujność i troskę o dobro wychowanków.    Na zakończenie uczniowie złożyli serdeczne życzenia nauczycielom za ich pedagogiczny trud oraz wręczyli słodkie upominki.

Paulina Zawistowska