Start Aktualności Jesteśmy bezpieczni na drodze

25 września uczniowie klas pierwszych i drugich uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielami Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji. Tematem spotkania była „Bezpieczna droga do szkoły”. Uczniowie mieli okazję porozmawiać z policjantami o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, o zgodnym z przepisami przechodzeniu przez ulicę i  prawidłowym zachowaniu się na przejściach dla pieszych. Nasi goście zwrócili również uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dziecko na drodze. Ponadto podkreślili, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe.

Uczniowie aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, zadawali wiele pytań dotyczących bezpieczeństwa, demonstrowali, jak powinny poruszać się o drogach piesi i pojazdy. Wykazywali się dobrą znajomością znaków drogowych i zasad przechodzenia przez ulicę.

Takie spotkania odbywają się w naszej szkole od wielu lat i przynoszą dobre efekty. Liczymy, że i tym razem wiedza teoretyczna znajdzie zastosowanie w praktyce.