Start Aktualności „Serce jest bogactwem…”

„Serce  jest bogactwem, którego się nie sprzedaje ani nie  kupuje, ale które się ofiarowuje” (Gustaw Flaubert)

Dnia 17 stycznia 2018 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Uczniowie klas I a, I b i I c serdecznie przyjęli wyjątkowych i licznie przybyłych gości. Spotkanie rozpoczęło przywitanie zebranych, po czym głos został oddany dzieciom. Po chwili rozległ się ich piękny śpiew, recytacja, miłą niespodzianką okazał się wspaniale przygotowany taniec. Na twarzach dziadków i babć pojawił się piękny uśmiech, brawom nie było końca. W dalszej części spotkania pani dyrektor złożyła życzenia miłym gościom, zwróciła również uwagę na interesujący i z miłością wykonany występ uczniów. Następnie dzieci zostały nagrodzone za swoją pracę słodkościami przyniesionymi przez babcie i dziadków. Gości poczęstowano kawą i specjalnie na tę uroczystość przygotowanym tortem.

Jak ważną rolę w życiu dzieci odgrywają babcie i dziadkowie, wiadomo nie od dziś. Warto pamiętać, że to często dzięki nim kłopoty czy zmartwienia naszych pociech znikają, a ich cierpliwość, poświęcany im czas są najdroższym, wychowawczym lekarstwem. Uroczystość Dnia Babci i Dziadka została poprzedzona tygodniową realizacją bloku tematycznego „Moja babcia i mój dziadek”. Dzieci solidnie i wytrwale przygotowywały się do tego dnia, każde zajęcia współgrały myślą przewodnią z nadchodzącym świętem. Wyjątkową postać przybrały zajęcia plastyczne, na których uczniowie zaprojektowali i wykonali prezenty, na zajęciach ruchowych szlifowano umiejętności taneczne, natomiast edukacje polonistyczna i muzyczna wzbogacone zostały o doskonalenie umiejętności recytatorskich i wokalnych. Istotnym elementem przygotowań były również rozmowy z dziećmi na temat wartości z kręgu kultury chrześcijańskiej. Szacunek wobec osób starszych, miłość i wdzięczność są przecież tak ważnym zapleczem wychowywania młodych ludzi.

Serdecznie dziękujemy gościom za wspólnie spędzony czas!

Wychowawcy klas I