Start Aktualności Słodka wycieczka do Warszawy

W dniach 27 marca i 10 kwietnia klasy IId i Ib pod opieką swoich wychowawców udały się na wycieczkę do Warszawy. Pierwszym punktem wyprawy bała Fabryka Czekolady „Wedel”. Już na wejściu wszystkich powitał słodki zapach i wielki, ważący 750 kg czekoladowy miś, wykonany na potrzeby programu MasterChef Junior.

Zrobił on na dzieciach olbrzymie wrażenie. Niemniej zachwyciły uczniów figurki, pisanki, makiety i obrazy zrobione w 100 procentach z naturalnej gorzkiej i białej czekolady. Produkty te śmiało można by wstawić do galerii sztuk pięknych.

Podczas wizyty w fabryce uczniowie zapoznani zostali z jej historią oraz z faktami z życia jej założycieli i kolejnych właścicieli. Obejrzeli również film opowiadający o tym, jaka droga wiedzie od ziarna kakao do dobrze znanej wszystkim czekolady. Mieli także okazję zaobserwowania pracy na hali produkcyjnej. Nie mogło zabraknąć słodkiego poczęstunku i ciepłej czekolady oraz upominków, które każde dziecko dostało na zakończenie wycieczki. Nie obyło się oczywiście bez wizyty w firmowym sklepie Wedla, w którym każdy kupił coś słodkiego dla siebie i swoich najbliższych.

Kolejnym punktem wycieczki do stolicy Polski były warsztaty w Centrum Pieniądza NBP im. Sławomira S. Skrzypka. Dzieci miały okazję poznać istotę tego, czym jest pieniądz, jaką przebył drogę od chwili jego wynalezienia do obecnie funkcjonującej postaci oraz w jaki sposób pomaga nam w codziennym życiu. Wizyta w Centrum Pieniądza, stanowiła swojego rodzaj podróż do przeszłości, podczas której dzieci dotarły do miejsc związanych z historią pieniądza, były świadkami narodzin monety i banknotu. Taka wizyta z pewnością będzie stanowiła wielką wartość w zdobywaniu przez dzieci wiedzy oraz doświadczeń związanych
z faktyczną rolą i miejscem pieniądza w życiu każdego człowieka.

To była fascynująca i bardzo słodka wycieczka. Wszyscy wracali do domów w dobrych humorach i „z czekoladowym uśmiechem”.

Wychowawcy klas Ib i IId