Start Aktualności Święci i bohaterowie Naszej Ziemi

28. maja 2018 roku w Szkołach Katolickich im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży odbyła się Gala Finałowa X edycji Międzydiecezjalnego Konkursu „Święci i bohaterowie Naszej Ziemi”, która w bieżącym roku szkolnym przebiegała pod hasłem: „Świętymi bądźcie, bo Ja jestem święty”.

Miło mi poinformować, iż Iga Kućmierowska uczennica kl. V c zdobyła I miejsce w konkursie multimedialnym.

Konkurs został objęty Patronatem Honorowym przez J. E. Biskupa Łomżyńskiego Janusza Stepnowskiego, J. E. Księdza Biskupa Stanisława Stefanka, Marszałka Województwa Podlaskiego, Podlaskiego Kuratora Oświaty i Prezydenta Miasta Łomża.

Celem konkursu było przybliżenie młodzieży postaci świętych i bohaterów, ich życia
i działalności, kształtowanie postaw odpowiedzialności za życie swoje i innych oraz wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka.

Gratuluję Idze i życzę dalszych sukcesów.

Agnieszka Porzezińska