Start Aktualności Sukces w V Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pt. „Piękna nasza Polska cała!”

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny Piękna nasza Polska cała! był organizowany przez Zespół Szkół Specjalnych im. Jana Pawła II w Bielsku Podlaskim oraz Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym i Osobom Potrzebującym Wsparcia „Małe Marzenia”.

Na konkurs wpłynęły prace z 80 placówek z całego kraju.

Mottem projektu artystycznego i inspiracją do pracy twórczej były słowa Świętego Jana Pawła II: „ Piękno tej ziemi skłania mnie do wołania o jej zachowanie dla przyszłych pokoleń”.

Wśród laureatów konkursu znalazły się uczennice naszej szkoły - Joanna Falkowska z kl. IVa
i Amelka Popescu z kl. VIIa.

Dziewczęta uczęszczały przez cały rok na koło plastyczne, gdzie uwrażliwiały swą wyobraźnię, rozwijały kreatywność, doskonaliły warsztat. To właśnie na tych zajęciach powstały docenione przez jury konkursu prace wykonane technikami łączonymi.

To nie pierwsze osiągnięcia tych uczennic w ostatnim czasie. Asia była wyróżniona w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym W harmonii z przyrodą i VI edycji Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego  Podlasie -  mnie ta ziemia od innych droższa .

Amelka natomiast jest laureatką Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego SOS dla  bezdomnych kotów pt. „Szarobure , pręgowane, rude…”, a także Regionalnego Konkursu  Literacko -  Plastycznego pt. W 100-lecie Odzyskania Niepodległości podążamy za autorytetami wolności ( III miejsce).

Bardzo cieszą mnie osiągnięcia Joasi i Amelki. Życzę im wielu sukcesów w kolejnych konkursach.

Iwona Kaczyńska