Start Aktualności „Korowód Świętych” w naszej szkole - Wielkie Imieniny 2018

Koniec października jest czasem, kiedy przygotowujemy się  do chrześcijańskiego przeżywania uroczystości Wszystkich Świętych, które przypada na 1 listopada. W tym czasie wspominamy Wszystkich Świętych wyniesionych na ołtarze, a także nieżyjących z naszych rodzin i walczących o niepodległość naszej Ojczyzny.

Z tej okazji po raz pierwszy w naszej szkole 31 października odbyła się Plejada Świętych, której pomysłodawcą była siostra Maksymiliana.

W Plejadzie Świętych wzięły udział dzieci klas I i II i IIIa, które zaprezentowały postać swojego patrona lub wybranego świętego. Celem prezentacji było przybliżenie postaci wspaniałych patronów, świętych i błogosławionych, podkreślenie chrześcijańskiego przeżywania uroczystości Wszystkich Świętych oraz zwrócenie uwagi na wartości nieprzemijające, dla których święci ofiarowali swoje wysiłki, cierpienie, a także życie. Dekorację wykonała pani Jolanta Kłosek.

4 listopada „Święci” z naszej szkoły  nawiedzili kościół pw. św. Jana Chrzciciela i szpital w Wysokiem Mazowieckiem.

Siostra Maksymiliana
s.M.Maksymiliana Gappa