Start Aktualności Z wizytą w klinice weterynaryjnej

Realizując zadanie w ramach orientacji zawodowej uczniowie klasy III a korzystając z pięknej, słonecznej jesiennej pogody wybrali się z wizytą do Gabinetu Weterynaryjnego „Cztery Łapy”. Celem naszego spotkania było poznanie specyfiki pracy weterynarza, kształtowanie postaw humanitarnych w stosunku do zwierząt, uświadomienie, że zwierzęta, tak jak i ludzie, są żywymi istotami, które też chorują i cierpią, oraz wymagają pomocy i leczenia.

Dzięki uprzejmości , pani Iwony Choińskiej dzieci miały możliwość zapoznania się z pracą weterynarza, jego narzędziami pracy i wyposażeniem gabinetu. Dzieci z wielkim zaciekawieniem oglądały wszystkie pomieszczenia kliniki, dowiedziały się na czym polega praca weterynarza. Pani weterynarz opowiedziała  do czego służą znajdujące się w gabinecie urządzenia. Ogromne wrażenie zrobiła profesjonalna waga do ważenia zwierząt, stół do przeprowadzania zabiegów, mikroskop oraz narzędzia  medyczne potrzebne do badania i leczenia zwierząt. Dużą atrakcją dla dzieci było oglądanie akcesoriów dla zwierząt. Uczniowie dowiedzieli  się, które z nich są niezbędne i potrzebne dla zdrowia, bezpieczeństwa i zabawy naszych domowych przyjaciół.

Pani doktor opowiedziała również o sposobie pielęgnacji zwierząt domowych, a także jak należy się zachować podczas kontaktu z niebezpiecznym zwierzęciem.

Dzieci brały aktywny udział w spotkaniu i chętnie opowiadały o swoich małych przyjaciołach i ich problemach ze zdrowiem. Pani weterynarz podkreśliła konieczność mycia rąk po każdym kontakcie ze zwierzętami.

Na buziach naszych pociechy widać było radość, tym większą, że wychodząc otrzymały w prezencie wiele ciekawych poradników dla właścicieli pupili oraz kolorowanki ze zwierzętami. Serdecznie dziękujemy pani doktor  Iwonie Choińskiej  za pouczające i niecodzienne spotkanie.

wychowawcy III a:

Jolanta Kłosek, Elżbieta Kalinowska