„TO JUŻ JEST KONIEC…

NIE MA JUŻ NIC…

JESTEŚMY WOLNI…

MOŻEMY IŚĆ…”

Więcej…

 

motto: "Cudze znać warto, swoje - obowiązek"

Zygmunt GlogerDnia 18 czerwca 2013 roku uczniowie klasy VI B i VI E pojechali na niezwykłą wycieczkę szkolną. Trasa wyprawy wiodła przez miejscowości: Jamiołki Godzieby-Wnory Wandy-Wnory Wypychy-Kulesze Kościelne-Gołasze Mościckie.

Więcej…

 

19 czerwca klasy czwarte uczestniczyły w apelu na temat bezpieczeństwa w czasie zbliżających się wakacji.

Naszymi gośćmi były panie: Bożena Bucińska – przedstawiciel policji w Wysokiem Mazowieckiem, Agnieszka Perkowska – przedstawiciel Straży Miejskiej oraz pani Barbara Broniszewska z Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej.

Więcej…

 

Nasza szkoła w bieżącym roku szkolnym korzystała z dofinansowania Unii Europejskiej w ramach  programu  „Owoce w szkole”.

Celem programu było kształtowanie wśród dzieci świadomości i właściwych nawyków żywieniowych, polegających na regularnym spożywaniu warzyw, owoców i soków.
W ramach programu „Owoce w szkole” uczniowie kl. I- III w ciągu trzech dni w tygodniu otrzymywali owoce, warzywa lub ich przetwory.

Więcej…

 

Dnia 10 czerwca 2013 roku uczniowie klas IVe, IVc oraz Ve wybrali się na wycieczkę do Warszawy. Tego dnia odwiedziliśmy dwie dzielnice naszej stolicy: Bemowo oraz Wilanów. W pierwszej z nich zawitaliśmy w Cinema City, które w ogromnym i kolorowym kompleksie kinowym łączy rozrywkę z edukacją. W pięciu salach ( Muzyki, Ruchu, 3D, Wyobraźni oraz Interakcji )  spędziliśmy trzy fantastyczne godziny.

Więcej…

 

14 czerwca 2013r. w kl. III d odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców dotyczące praw dziecka. Zajęcia miały formę prezentacji artystycznej. Poprzez recytację wierszy uczniowie przypomnieli prawa dziecka, aby je znać i właściwie z nich korzystać. Zaśpiewali również wzruszające piosenki o „bolączkach” i marzeniach dzieci na całym świecie. Utwory były wzbogacone układami tanecznymi. Zwrócili się również do dorosłych, przeczytali z podziałem na role „Apel Twojego dziecka” Janusza Korczaka.

Więcej…

 

Dnia 11 czerwca 2013 r. klasy drugie pojechały na pielgrzymkę do Świętej Lipki. Wyjazd zorganizowała siostra Aurelia. Opiekowały się nami nasze wychowawczynie: Marzanna Puchalska, Danuta Gołaszewska, Ewa Kućmierowska-Mirek, Mariola Fiedorczuk oraz niektóre mamy. Pojechał z nami również ksiądz proboszcz. Było z nim bardzo wesoło, żartował i śpiewał razem z nami.

Więcej…

 

W czwartek 6 czerwca w Szkole Podstawowej w Święcku Wielkim odbyło się podsumowanie Konkursu Plastycznego „Ekologiczny powiat wysokomazowiecki”. Na konkurs wpłynęło 358 prac. Uczennice naszej szkoły: Honorata Niemyjska, Karolina Nicgorska i Paulina Kierlewicz znalazły się wśród nagrodzonych.

Więcej…

 

Z okazji Dnia Dziecka nasza pani Ewa Kućmierowska-Mirek wraz z rodzicami zorganizowali nam, czyli klasie IIc, wycieczkę do „Mścichowianki”. Na miejsce dojechaliśmy samochodami. Wysiedliśmy, a tam czekały na nas różne atrakcje! Najpierw huśtaliśmy się na „bocianich gniazdach”. Potem jeździliśmy dużą zieloną bryczką. Kiedy wróciliśmy z przejażdżki, czekały na nas przepyszne hamburgery przygotowane przez czarownicę.

Więcej…

 

W poniedziałek 3 czerwca 2013 uczniowie klasy IV D dzięki życzliwości rodziców i sponsorów: pani Agnieszki Piętka i pana Jerzego Szklaruka Prezesa Przedsiębiorstwa Robót Drogowo Mostowych „Trakt” w Wysokiem Mazowieckiem, pod opieką wychowawczyni Krystyny Kruszewskiej udali się do Stadniny Koni w miejscowości Dąbrowa Dzięciel.

Więcej…