23 maja, kilka dni po 94 rocznicy urodzin św. Jana  Pawła II, w naszej szkole odbył się apel papiesko - patriotyczny pt. „Pokój tobie Polsko” . Była to wspaniała okazja, by dziękować za kanonizację jednego z największych Polaków w dziejach naszego narodu.

Wszyscy jesteśmy bardzo dumni, że tak wielki święty jest Polakiem.  Nie chcemy poprzestać jedynie na podziwianiu, chcemy uczyć się bycia dobrymi, dlatego apel przypomniał nam, w jaki sposób Karol Wojtyła osiągnął świętość. Wszyscy jesteśmy zaproszeni i motywowani świadectwem i słowami Jana Pawła II: „Musicie od siebie wymagać, choćby inni od was nie wymagali.” Wymagania stawiane sobie dla dobra swojego i innych owocują m.in. pokojem i miłością do Ojczyzny. Wszyscy wiemy, że Papież kochał Polskę, modlił się za nią i nie przestawał pomagać jej nawet wtedy, gdy wybrano go papieżem.


Apel został przygotowany przez p. Ewę Kućmierowską - Mirek, s. Aurelię i s. Liliannę oraz dzieci z klasy III c i scholę „Deo gratias”. Piękną dekorację przygotowała p. Agnieszka Faszczewska i p. Sylwia Krajewska. Na holu przed salą gimnastyczną, mogliśmy zobaczyć bogatą wystawę książek, które napisał św. Jan Paweł II i te, które napisano o nim- swoje prywatne zbiory o Wielkim Papieżu przygotowała i  udostępniła p. Joanna  Godlewska.

Apel jak zwykle rozpoczął się odśpiewaniem hymnu narodowego, a zakończył krótkim wystąpieniem zaproszonych gości: dziekana ks. Ryszarda Niwińskiego, Burmistrza Miasta p. Jarosława Siekierko, Przewodniczącego Komisji Oświaty p. Stanisława Chmielewskiego oraz naszej p. Dyrektor  Małgorzaty Koc, którzy wyrazili poparcie dla budowania wartości oraz postaw patriotycznych i chrześcijańskich.

Wszyscy otrzymali na małych kartonikach myśl Jana Pawła II, by mogli w codziennym życiu kierować się mądrością Świętego Papieża Polaka.

GALERIA

s. Lilianna