Celem akcji jest podniesienie świadomości uczniów nt. zagrożeń podczas spędzania wolnego czasu związanego z podróżą, wypoczynkiem.

Szkoła cyklicznie co roku przed wypoczynkiem zimowym i letnim prowadzi akcje edukacyjne w postaci apeli profilaktycznych organizowanych przy współpracy funkcjonariuszy policji oraz ekspertów interdyscyplinarnych. Prowadzone są również tematyczne godziny wychowawcze w/w zakresie.

Zachęcamy także naszych uczniów oraz rodziców do zapoznania się zasadami bezpieczeństwa zawartymi w materiałach edukacyjnych w zakładkach : w podróży / w górach / nad morzem / wolny czas/ - na stronie internetowej www.BezpieczneWakacje.pl . Możecie tam znaleźć  również atrakcyjne konkursy z super nagrodami.

Bezpiecznych Wakacji ! :-)

SP1 Wysokie Mazowieckie