O tym, jak ważna jest rodzina w życiu każdego człowieka nie trzeba nikogo przekonywać.  Dnia 16 czerwca 2014r. w klasie I c zorganizowano „Święto Rodziny”.


Tej sympatycznej uroczystości przyświecała idea uhonorowania Rodziny jako najwyższej wartości w życiu człowieka, a zarazem miejsca, w którym pielęgnuje się i wpaja dzieciom zasady, które stają się drogowskazami na całe  życie. Na spotkanie licznie przybyli: rodzice, rodzeństwo, babcie i dziadkowie. Goście zostali powitani przez wychowawczynię, a potem rozpoczęła się część artystyczna.

W czasy dzieciństwa przeniósł wszystkich „taniec bobasów” oraz scenka rodzajowa pt. „Dwie mamy”. Pierwszoklasiści recytowali wiersze i śpiewali piosenki przygotowane specjalnie na tę okazję. Był też taniec w parach oraz układy ruchowe z pomponami i serduszkami. Pięknie w tańcu wyglądała para bliźniąt- Zuzia i Bartek, którzy z gracją zaprezentowali walca. Nie zabrakło również bajkowych postaci, które także składały rodzicom życzenia. Pierwszaki swobodnie i bez tremy pokazały swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne. Widzowie byli wzruszeni i zachwyceni występami dzieci. Niejedna łza zakręciła się w oczach wzruszonych i dumnych ze swoich pociech rodziców. Nie obyło się bez tradycyjnego „Sto lat” i własnoręcznie wykonanych upominków.

Po części oficjalnej wszyscy w miłej i rodzinnej atmosferze zasiedli do słodkiego poczęstunku. Potem przyszedł czas na zabawy. Najpierw dzieci bawiły się z chustą animacyjną. Potem z zawiązanymi oczami rysowały portrety mamy i taty. Rywalizowały również w „tańcu z krzesełkami”. Kulminacyjnym punktem imprezy był wspólny taniec dzieci i rodziców. Wszyscy świetnie się bawili i otrzymali nagrody: rodzice- certyfikaty nadające tytuł „SUPER MAMY” i „SUPER TATY”, dzieci- kolorowe balony. Uroczystość przebiegła i ciepłej i miłej atmosferze i na pewno na długo pozostanie wszystkim w pamięci.

GALERIA FOTO

Joanna Godlewska