Kolejny rok szkolny za nami. Dla każdego inny: może trudny i długi; może radosny i obfitujący w spełnione marzenia; a może zwyczajny, ale taki, po którym czeka się na coś jeszcze. Bez względu na to, jakie odczucia nam towarzyszyły, oficjalnie, 26 czerwca, przygoda ze szkołą w roku szkolnym 2014/2015 dobiegła końca.

Więcej…

 

25 czerwca 2015 roku uczniowie klas szóstych po raz ostatni uczestniczyli w uroczystości zakończenia roku szkolnego. Wzięli w niej udział tegoroczni absolwenci, rodzice, dyrekcja szkoły, nauczyciele oraz zaproszeni goście:

Więcej…

 

W dniu 19.06.2015 r. w sali kolumnowej Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego w Białymstoku odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom XVII edycji konkursu plastycznego pod hasłem „Bezpieczeństwo i rozwaga – tego od Ciebie każdy wymaga”.

Więcej…

 

W dniach 8-10 czerwca klasy VI b i VI e brały udział w „obozie przetrwania” w ośrodku agroturystycznym Olszynka k. Łomży. Klasom towarzyszyli wychowawcy: p. R. Baczewski i p. M. Gorczyca, wspierani, nie tylko duchowo, przez p. A. Kamionowskiego. Już w autokarze można było odczuć wakacyjny nastrój i chęć przeżycia niezapomnianej przygody.

Więcej…

 

Dnia 3.06.2015 roku w Szkole Podstawowej nr 1 w Wysokiem Mazowieckiem odbyła się uroczystość podsumowania Powiatowego Konkursu Poetyckiego "Wysokomazowieckie limeryki". To druga z kolei impreza, zorganizowana w ramach prowadzonej w szkole ścieżki edukacyjnej "Kultura regionalna". W ubiegłym roku mieli możliwość wykazania swych twórczych możliwości poszukiwacze zapomnianych legend wysokomazowieckich.

Więcej…

 

Tuż przed Dniem Dziecka klasa IV D wyjechała na jednodniową wycieczkę do Supraśla. Uczniowie byli mile zaskoczeni, że Supraśl to takie małe urocze miasteczko. W programie wycieczki była wizyta w liceum plastycznym, które mieści się w pięknym secesyjnym Pałacu Bucholtzów.

Więcej…

 

Państwowa Inspekcja Sanitarna oraz Stowarzyszenie na Rzecz Dzieciństwa Wolnego od Tytoniu, już od kilku lat realizują w polskich szkołach program Znajdź właściwe rozwiązanie. Jest to program profilaktyki palenia tytoniu, adresowany do uczniów starszych klas szkoły podstawowej i gimnazjum.

Więcej…

 

Szkoła Podstawowa nr 1 w Wysokiem Mazowieckiem jest placówką realizującą edukację włączającą. W naszej szkole uczy się 21niepełnosprawnych uczniów,   z czego tylko 7 w klasach integracyjnych, pozostali objęci są edukacją włączającą. Wszyscy uczniowie realizują Indywidualne Programy Edukacyjno – Terapeutyczne dostosowane do ich możliwości i potrzeb oraz otrzymują wsparcie w formie dodatkowych zajęć rewalidacyjnych.

Więcej…

 

8 czerwca klasy VIa, Va oraz harcerze z 1 Drużyny Harcerskiej „Zawisza” im. Szarych Szeregów pojechali na wycieczkę do Parku Linowego w Doktorcach. Na miejsce dotarliśmy o godzinie 10.00, gdzie czekali na nas instruktorzy. Uczniowie otrzymali profesjonalny sprzęt asekuracyjny oraz zostali przeszkoleni jak prawidłowo i bezpiecznie pokonywać przeszkody.

Więcej…

 

Nasza szkoła w bieżącym roku szkolnym korzystała z dofinansowania Unii Europejskiej w ramach  programów: „Owoce i warzywa w szkole” i „Mleko w szkole”.

Celem tych programów jest promowanie zdrowego odżywiania się przez zachęcenie dzieci do regularnego spożywania warzyw, owoców, soków oraz mleka i jego przetworów. Na majowym apelu szkolnym dla kl. 0- III podsumowano realizację powyższych programów.

Więcej…