W dniu 30 kwietnia w naszej szkole odbył się uroczysty apel poświęcony rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczestniczyli w nim uczniowie klas III – VI wraz z nauczycielami.

Dzieci zgromadziły się na małej sali gimnastycznej. Była ona udekorowana biało – czerwonymi flagami i kolorowymi kwiatami. Akademię prowadzili uczniowie klasy VE: Amelia Dołęgowska i Jakub Płoński. Piękne recytacje uczniów i pieśni patriotyczne wykonywane przez chór szkolny związane były z Konstytucją 3 Maja i naszą Ojczyzną. Uczniowie przekazali wiele cennych informacji, aby przybliżyć koleżankom i kolegom to ważne wydarzenie z historii Polski. Uroczystość zakończono piękną pieśnią pt. „Pamięć w nas”.

Apel przygotowały p. Katarzyna Matuszewska i p. Hanna Popławska. Dekorację wykonała pani Maria Śmigielska.

GALERIA

Hanna Popławska

Katarzyna Matuszewska