Dnia 13 kwietnia  uczniowie naszej szkoły wzięli udział w niecodziennej lekcji przyrody.  Nikt nie wiedział kto do nas przyjedzie! Czy to czarodzieje? Czy naukowcy z laboratorium? Na początek nasi goście przedstawili się, był to człowiek – Homo Sapiens o imieniu Magnus, oraz jego pomocnik Neandertalczyk W programie zobaczyliśmy  niezwykłe eksperymenty i uczestniczyliśmy w pokazie. Występ rozpoczął się od intrygujących ciekawostek o budowie organizmu.

Celem lekcji poza oczywistym elementem rozrywkowym było przekazanie wiedzy z zakresu przyrody w sposób ciekawy i widowiskowy.  Uczniowie mogli nie tylko obserwować reakcje chemiczne, ale również wziąć czynny udział w eksperymentach. A wszystko to w lekkiej, humorystycznej fabule, co dostarczyło dzieciom wielu wrażeń i z pewnością rozbudziło zainteresowanie naukami przyrodniczymi

Najbardziej interesujące ze wszystkich pokazów było podpalanie dłoni! Ale spokojnie, wszystkie doświadczenia były bezpieczne, sprawdzone i przygotowane przez profesjonalnych chemików. Jednak należy pamiętać, że nie wolno takich eksperymentów robić samemu w domu.

GALERIA

Iwona Kadłubowska