W naszej szkole duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo uczniów. Dlatego jak co roku dzieci z klas młodszych poznają drogę do szkoły, znajdujące się tam znaki drogowe  i zasady bezpiecznego poruszania się po ulicach. Aby utrwalić uczniom te wszystkie niezbędne wiadomości zaprosiliśmy do szkoły Policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji  w Wysokiem Mazowieckiem.

Goście w sposób interesujący przypomnieli uczniom zasady bezpiecznego poruszania się po ulicy, chodniku i poboczu. Ponadto podkreślili, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy powinien posiadać, bo z każdym dniem coraz wcześniej zapada zmrok.  Zajęcia z funkcjonariuszami policji zawsze są dla uczniów dużą atrakcją,  tym bardziej, że nauka połączona jest z zabawą. Chętne dzieci miały możliwość pojeździć samochodami po ulicy z zachowaniem zasad ruchu drogowego, a inne pokazały jak prawidłowo zachować się na skrzyżowaniu dróg czy na przejściu dla pieszych oznakowanym sygnalizatorem świetlnym.

Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawały mnóstwo pytań.

Na zakończenie przedstawicielki Małego Samorządu Uczniowskiego podziękowały Policjantom za wspaniałą  i pouczającą lekcję.

Opiekunki MSU