Dnia 3 kwietnia w naszej szkole odbyło się spotkanie rodziców z dyrekcją szkoły, pedagogiem i funkcjonariuszami policji Komendy Powiatowej w Wysokiem Mazowieckiem. Spotkanie zostało zorganizowane w celu przybliżenia rodzicom tematu bezpieczeństwa i zagrożeń w Internecie, w szczególności niebezpiecznych gier, a także zmian w szkolnictwie wynikających z reformy oświaty.

Funkcjonariusze policji przybliżyli problem zagrożeń internetowych, a szczególnie zwrócili uwagę na niebezpieczne gry. Został również wyświetlony film poruszający charakterystykę tych zjawisk. Krótką prelekcję wygłosiła p. pedagog, omawiając problem wirtualnej przestrzeni, jakie ma ona znaczenie dla tożsamości młodego człowieka i jakie niebezpieczeństwa czyhają na skutek niewłaściwego korzystania z sieci. Dowiedzieliśmy się również, jak ważne jest zabezpieczenie urządzeń elektronicznych przed szkodliwymi treściami i w jaki sposób tego dokonać.

Dyrektor szkoły przedstawiła rodzicom zmiany zachodzące w szkolnictwie, mianowicie program ośmioletnich szkół podstawowych, rejonizację związaną z tworzeniem dwóch obwodów w Wysokiem Mazowieckiem oraz nabór do szkół. Poinformowała również o możliwości zapisu przyszłych czwartoklasistów do klasy sportowej.

Pedagog szkolna