4 września 2017 roku w Szkole Podstawowej Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Wysokiem Mazowieckiem 694 uczniów uroczyście rozpoczęło rok szkolny 2017/2018. W hali sportowej zgromadzili się uczniowie, nauczyciele i rodzice na czele z Przewodniczącą Rady Rodziców panią Elżbietą Żebrowską.

Uroczystość zaszczycili swoją obecnością Wiceburmistrz Wysokiego Mazowieckiego pani Ewa Konarzewska oraz Wiceprzewodniczący Rady Miasta pan Lech Śliwowski. Uroczystego rozpoczęcia roku szkolnego dokonała Dyrektor pani Małgorzata Koc. Powitała przybyłych na uroczystość gości, rodziców, nowo zatrudnionych nauczycieli i uczniów klas I – VII. Zgodnie z reformą oświaty w klasach pierwszych, czwartych i siódmych będzie wdrażana nowa podstawa programowa. Podczas uroczystości Wiceburmistrz Miasta pani Ewa Konarzewska wręczyła akty nadania stopnia awansu zawodowego na nauczyciela mianowanego paniom Joannie Łubnickiej i Iwonie Kadłubowskiej. Po okolicznościowych przemówieniach Dyrektor Szkoły i zaproszonych gości uczniowie wraz z wychowawcami udali się do sal lekcyjnych. W nowym roku szkolnym życzymy uczniom oraz nauczycielom wielu sukcesów i satysfakcji.