Jesienny dzień, 13 X 2017 r., uczniowie klas III F i III B wraz z opiekującymi się rodzicami i wychowawczyniami spędzili w stolicy Polski. Odkrywali piękno miasta stołecznego, a także jego historię. Zwiedzali Zamek Królewski, oglądali najcenniejsze eksponaty oraz usłyszeli ciekawostki z życia ostatniego króla Polski.

Uderzające wrażenie zrobiły na uczniach obrazy filmowe i zdjęcia doszczętnie zniszczonej Warszawy przez niemieckich okupantów z czasów II wojny światowej. Następnie wraz z panią przewodnik uczestnicy z zachwytem spacerowali malowniczymi uliczkami Starego Miasta, podziwiając: Kolumnę Zygmunta, Warszawską Syrenkę i urokliwe kamienice. Tam także zakupili pamiątki. Wycieczkowicze przespacerowali się również ulicami stolicy do Manufaktury Cukierków i wzięli udział w bardzo ciekawie przeprowadzonym pokazie ręcznego wyrobu cukierków, metodą z XII wieku. Mieli także okazję degustować wykonane na ich oczach słodkości oraz otrzymali paczuszki pełne łakoci, które zabrali do domu. Następnie po smacznym obiedzie wybrali się do Planetarium, tam w pokazie 3D obejrzeli planety Układu Słonecznego, wirtualnie ,,wylądowali na Marsie” i poznali specyfikę pracy astronauty w kosmosie. Uczniowie pełni wrażeń oraz dobrych wspomnień wrócili wieczorem do swoich domów.

GALERIA

Wychowawcy

Iwona Wojno

Danuta Gołaszewska