„Tropem Świętego Mikołaja” – pod takim hasłem odbył się w naszej szkole apel w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa Priorytet 3. Uroczystość ta odbyła się w środę 6 grudnia. Wzięli w niej udział uczniowie klas I-III wraz z wychowawcami. W czasie apelu gość specjalny – dyrektor Małgorzata Koc przeczytała fragmenty książki na temat historii Świętego Mikołaja i tradycji Świąt Bożego Narodzenia. Mali czytelnicy również zaprezentowali fragmenty utworów o tematyce bożonarodzeniowej, śpiewali zimowe piosenki i kolędy.

Program promujący czytelnictwo był realizowany również na lekcjach języka angielskiego. W związku z tym na apelu nie mogło zabraknąć bajki w języku angielskim. Mali widzowie z wielkim zainteresowaniem obejrzeli film „Niamh’s Message from Santa”.

Za aktywny i twórczy udział w realizacji programu czytelniczego składamy wszystkim zaangażowanym nauczycielom serdeczne podziękowania.

Marta Kostro