Pod tym hasłem 18 grudnia 2017 roku odbyły się w naszej szkole Jasełka. Tematyka sięgnęła do korzeni europejskiej kultury, tradycji i tożsamości, które nierozerwalnie złączone są z chrześcijaństwem.  Oglądając przedstawienie, czuło się nastrój świąt Bożego Narodzenia.

Maryja i Józef w jasełkach zaprosili wybranych przedstawicieli UE debatujących nad losami Europy do Betlejem, miasta, gdzie narodził się Jezus przynoszący pokój i radość. Jedenastu unijnych posłów, przy symbolicznie przygotowanym przez Aniołów stole wigilijnym wspominało swoje tradycje narodowe obchodów Świąt Bożego Narodzenia, dzieląc się opłatkiem, składając sobie życzenia. Przybyli oni do stajenki ofiarowując Dzieciątku dary symbolizujące ich kraje.

Uroczystość uświetnił chór szkolny, który zaprezentował kolędy, pastorałki oraz piosenkę „Europo nie możesz żyć bez Boga...” pod opieką pani mgr Katarzyny Matuszewskiej. Dekorację bożonarodzeniową zgodną z tematem jasełek na hali szkolnej pięknie przygotowała pani mgr Maria Śmigielska.

W jasełkach wystąpili:

Pan Jezus, Maryja i Józef - Jakub Zalewski, Łucja Kulesza, Norbert Pruszyński.

Parlamentarzyści UE - Kacper Kulesza, Kacper Faszcza, Kacper Kostro, Jan Michalski, Aron Stankiewicz, Marcin Piszczatowski, Klaudiusz Janik,  Bartosz Kierzkowski,   Karolina Siennicka, Nikola Perkowska, Tymon Ostrowski.

Aniołowie -  Maja Siennicka, Oliwia Filipek, Wiktoria Pietrzykowska, Julia Matuszelańska, Karolina Zawadzka, Nikola Jurczak, Patrycja Ostaszewska, Zuzanna Ochińska, Gabriela Choińska, Amelia Jastrzębska.

W jasełkach również wystąpili: Kacper Bogucki, Jan Ołdakowski. Michał Nowosiński, Igor Nowacki, Błażej Prużanin, Franciszek Urbanek, Natalia Wojciechowska, Karolina Dworakowska , Nina Plewik, Mateusz Wilaszek.

Sztuka zaprezentowana przez uczniów bardzo spodobała się zaproszonym gościom, nauczycielom, pracownikom i społeczności szkolnej. Jasełka pozwoliły poczuć  atmosferę świąt Bożego Narodzenia i rozpocząć świętowanie narodzin Zbawiciela. Na zakończenie głos zabrała Pani Dyrektor Małgorzata Koc, która  podziękowała młodym aktorom, którzy pod kierunkiem siostry Maksymiliany Gappa przedstawiły  jasełka pt.:”Europo nie możesz żyć bez Boga”. Podkreśliła bogactwo i piękno myśli założycieli Unii Europejskiej, dla których wartości chrześcijańskie były podwaliną w budowaniu Unii Europejskiej. Wyjaśniła symbolikę flagi UE nawiązującej do Apokalipsy świętego Jana. Dyrektor szkoły na zakończenie złożyła wszystkim zebranym Radosnych Świąt Bożego Narodzenia i Szczęśliwego Nowego Roku.

SM. Maksymiliana Gappa