"Bez muzyki życie byłoby pomyłką" - pisał niemiecki filozof Fryderyk Nietzsche. Mamy nadzieję, że kolejny koncert filharmoniczny organizowany cyklicznie w „Jedynce” pomoże ustrzec naszych młodych słuchaczy od tego błędu. Comiesięczne koncerty opatrzone komentarzem słownym, dają dzieciom szansę poznawania wartościowej muzyki, która może przerodzić się w trwałą potrzebę obcowania z tą dziedziną sztuki.

Tym razem w naszej szkole zapachniało kulturą irlandzką. W poniedziałek 15 marca wspólnie  z muzykami odwiedziliśmy Zieloną Wyspę. Podczas tej niezwykłej lekcji muzyki wszyscy uczniowie klas I - IV mieli doskonałą okazją, żeby zapoznać się z przepiękną, niezwykle dynamiczną muzyką irlandzką oraz niektórymi zabawnymi zwyczajami panującymi w Irlandii.

Irlandczycy są narodem pełnym temperamentu, więc piosenki, melodie i zabawy prezentowane w trakcie audycji bardzo podobały się dzieciom. Udział w koncercie był ciekawą lekcją muzyki, która dostarczyła młodym słuchaczom wiele niezapomnianych wrażeń i przeżyć. Być może dzięki tej muzycznej wędrówce uda się naszym uczniom odnaleźć skarb swojego życia i na tym fundamencie zbudować piękny pałac wiedzy i wyobraźni muzycznej.