Pod koniec kwietnia  zakończyły się w Białymstoku działania artystyczne w ramach XV Podlaskiego Festiwalu Wielkanocnego. Impreza odbywała się pod honorowym patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Organizatorzy Festiwalu - Stowarzyszenie Miłośników Muzyki Musica Sacra i Impresariat Muzyczny Pro Art w Białymstoku już od wielu lat organizują konkurs plastyczny na projekt pocztówki wielkanocnej.

Wręczenie nagród tegorocznej edycji miało miejsce 15 kwietnia w Auli Magna Pałacu Branickich w Białymstoku podczas Koncertu Galowego. W tym roku Iga Kućmierowska z klasy V C  zdobyła II. miejsce w kategorii klas IV-VI. Michał Bruszewski z klasy VI B i Zuzanna Mentecka z IV A zdobyli wyróżnienie. Na konkurs wpłynęły 492 prace z całego Podlasia. W tak ogromnej liczbie prac pocztówki  naszych uczniów prezentowały się wyjątkowo, wyróżniały się bardzo wysokim poziomem artystycznym. W tegorocznym konkursie Iga i Michał powtórzyli sukces sprzed roku, gdzie Iga Kućmierowska otrzymała 2. nagrodę w głosowaniu internautów. Jej praca była prezentowana w pijalni czekolady "Pożegnanie z Afryką". Praca Michała wówczas też była wyróżniona. Miłą niespodzianką dla autorów nagrodzonych prac było wydawnictwo pokonkursowe zawierające najlepsze pocztówki. Gratulujemy naszym uczniom sukcesów.

nauczyciel plastyki mgr Maria Śmigielska