„Człowiek wrażliwy na piękno kwiatu, motyla, pejzażu, miałby być obojętny na piękno człowieka?”
Janusz Korczak

Dnia 1 czerwca 2018r. uczniowie klas pierwszych  świętowali Dzień Dziecka w Gospodarstwie Agroturystycznym Mścichowianka. Dzieci przywitała wspaniała i wyjątkowa pogoda, która niewątpliwie zachęcała do aktywności na świeżym powietrzu.

Uczniom towarzyszyli w dużej mierze rodzice, włączyli się oni chętnie w organizację tego dnia. Wychowawczynie zadbały o bezpieczeństwo i przypilnowały by podczas zabawy panował porządek.

Na miejscu czekały atrakcje: trampolina, różnego typu zabawki, boiska do gry, przejażdżki wozem. W przerwach gier i zabaw dzieci były częstowane pysznymi smakołykami, na deser pojawiły się oczywiście lody.

Piękne wspomnienie, wspólnie spędzonego czasu wychowawców, rodziców i dzieci z pewnością pozytywnie wpłynie na nasze pociechy. Wiemy, że jeśli dzieci coś polubią, wtedy chcą ciągle i  bez końca to powtarzać. Pomóżmy i pokażmy im rzeczy wartościowe. Janusz Korczak prosił:

Nie odmawiaj, jeśli dziecko prosi o powtórzenie bajki jeszcze, jeszcze i jeszcze raz tej samej. Przecież dorośli też wołają «bis». Bis! Ta sama bez końca powtarzana bajka – to jak sonata, sonet ukochany, jak rzeźba, bez której widoku dzień staje się bezbarwny.

Naszą wspólną bajką 1 czerwca były gry i zabawy na świeżym powietrzu, niech uśmiech na twarzach dzieci pojawia się jak najczęściej. Jeszcze raz wszystkiego najlepszego!

Emilia Zarzecka-Bucińska