Challenge-wyzwanie, czy na pewno? Z tym stwierdzeniem nie zgodzi się 32 uczniów naszej szkoły, którzy spędzili 6 dni na obozie językowym w malowniczej, górskiej miejscowości z widokiem na piękne polskie Tatry. Z Wysokiego wyjechali pełni obaw, obiekcji i  przerażeni, że w letnie, upalne dni czeka ich nauka języka angielskiego.

Lekcje prowadzone przez miss Olivię – naszego native speakera okazały się ogromną przyjemnością. Mnóstwo gier, zabaw, projektów i dialogów w języku angielskim wzbogaciło zasób słownictwa, zintegrowało uczniów, a przede wszystkim przełamało barierę językową. Ciekawą zabawą okazała się również praca domowa, która polegała na wykonaniu 22 zdjęć odpowiadającym angielskim opisom np.: „A cloud that looks like an animal” – chmura, która wygląda jak zwierzę lub zdjęcie, na którym cała grupa czyta książki. Faktem  jest, że jedna z uczestniczek obozu zajmuje się fotografowaniem niemalże profesjonalnie to i jakość zdjęć godna podziwu. Co będzie można zobaczyć w galerii. Podsumowaniem zajęć z języka angielskiego była zacięta gra w baseball amerykański. Przedpołudnia spędziliśmy wysilając się intelektualnie, pracując nad swoją kreatywnością oraz umiejętnością pracy w zespole. Po obfitym obiedzie atrakcji ciąg dalszy. Podbiliśmy Zakopane, spacerując najdłuższą ulicą Krupówki, odwiedzając sławnych ludzi na cmentarzu na Pęksowym Brzysku, czy wykonując jedno z zadań pracy domowej przy skoczni narciarskiej. Kolejną wspaniałą przygodę przeżyliśmy w Szczawnicy. Aby wyszaleć się na zjeżdżalni grawitacyjnej, wjechaliśmy kolejką na Polanicę. Jak Szczawnica to oczywiście Wąwóz Homole, czyli zwiedzanie malowniczego jaru wyciętego głęboko w wapiennych skałach przez potok: „Kamionka”. Wisienką na torcie okazał się spacer po Dolinie Kościeliskiej, gdzie „typowo pocztówkowych” widoków było całe mnóstwo.

Obóz językowy został sfinansowany ze środków unijnych. Nowe doświadczenia, przyjaźnie i niezapomniane wrażenia zostaną na długo w naszej pamięci, a panie opiekunki  (I. Murawska, M. Gorczyca i E. Godlewska) już snują plany na następny wyjazd połączony z nauką.

Opiekunki  obozu językowego