Start Biblioteka Aktualności Biblioteki

Najładniejszy dzienniczek lektur2 marca 2021 r. odbyło się podsumowanie konkursu na „Najładniejszy dzienniczek lektur klas II”. Organizatorem była biblioteka szkolna.

Zorganizowanie tego konkursu miało na celu:

  • propagowanie czytelnictwa wśród uczniów,

  • rozwijanie zainteresowań czytelniczych,

  • wzbudzenie w uczestnikach kreatywności,

  • rozwijanie wrażliwości i wyobraźni młodych autorów.

Do zadań uczestników należało sporządzenie krótkiego opisu książki i jej zilustrowanie. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, toteż do biblioteki wpłynęło wiele ciekawych prac, spośród których komisja nagrodziła i wyróżniła dzienniczki następujących osób:

I miejsce – Szymon Piekarski kl. IIb i Klaudia Wojtkowska kl.IIa

II miejsce – Piotr Bruszewski kl.IIc i Zuzanna Gołaszewska kl. IIa

III miejsce – Lena Roszkowska kl.IIc

Wyróżnienia: Amelia Kalinowska kl. IIb, Piotr Marczuk kl. IIa, Anastazja Korszlak kl.IIc, Lena Kostro kl.IIc

Zwycięzcy konkursu w stosownym czasie otrzymają  nagrody książkowe oraz dyplomy.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy samych miłych i ciekawych spotkań z lekturą.

Biblioteka szkolna

 

Zbliżają się  najpiękniejsze święta w roku.  Jest to wyjątkowo magiczny, radosny czas oczekiwania na Święta Bożego  Narodzenia. Toteż  zachęcamy czytelników  do  zapoznania się z pięknymi książkami o tradycjach bożonarodzeniowych,  o Świętym Mikołaju i innymi lekturami  w klimacie świątecznym znajdującymi się w bibliotece szkolnej.

więcej...

 

Połowa głosowania w konkursie „1000 powodów, by czytać” już za nami. Nasza szkoła nadal ma szansę wygrać 1000 nowych książek i czytniki e-booków! ????

Teraz wszystko w naszych rękach! Jeszcze mocniej zmobilizujmy się do głosowania – to bardzo proste. Wystarczy pobrać darmową aplikację mobilną Empik i przez najbliższe dwa tygodnie, do 2 grudnia, codziennie oddawać głos na Naszą pracę konkursową.

Z racji tego, że w tym trudnym czasie niełatwo się zorganizować i przygotować do konkursu, Empik postanowił już nas nagrodzić.

Z kodem

SZKOŁA60

otrzymujemy dostęp do 30 000 e-booków, ponad 13 tysięcy audiobooków oraz podcastów na 60 dni w aplikacji Empik Go, całkowicie za darmo. Aby skorzystać z kodu wystarczy wejść na empik.com/gofreepostępuj zgodnie z instrukcją. Kod można aktywować do 30.11.2020 r.

Paulina Zawistowska

Izabela Wasilewska

 

5 listopada 2020r. został rozstrzygnięty konkurs czytelniczy pod hasłem „Czytam i  polecam”. Był on skierowany do uczniów klas V – VII i polegał na napisaniu recenzji ulubionej książki  zachęcającej innych do sięgnięcia po tę właśnie lekturę. Do biblioteki wpłynęło 48 prac, z których komisja w składzie: Izabela Wasilewska, Justyna Porowska – Grochowska, Izabela Wojno i Dorota Leoniak nagrodziła następujące osoby:

Więcej…

 

1.Organizatorem konkursu jest biblioteka szkolna SP1 w Wysokiem Mazowieckiem.
2.Konkurs jest przeznaczony dla chętnych uczniów klas V - VII.
3.Konkurs polega na napisaniu recenzji ulubionej książki i przesłaniu jej e- mailem na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
– w temacie e-maila prosimy wpisać hasło: „Czytam i polecam” oraz podać swoje imię, nazwisko i klasę.

Więcej…

 

Biblioteka szkolna zaprasza uczniów klas II do wzięcia udziału w konkursie „Mój dzienniczek lektur”.

Więcej…

 

 We wtorkowe  przedpołudnie 2 kwietnia  w  bibliotece  w milej  atmosferze odbyło się „Spotkanie z panem  Andersenem", w którym uczestniczyli młodzi czytelnicy ze świetlicy szkolnej. Tego dnia uroczyście obchodzono 214 rocznicę urodzin pisarza.

 Na wstępie dzieci obejrzały  gazetkę i wystawę książek oraz zapoznały się z biografią i bogatą twórczością duńskiego baśniopisarza. Dowiedziały się również w jakich książkach w bibliotece i  Internecie  można znaleźć  informacje o Andersenie. Potem przyszedł czas na czytanie, podczas którego uczniowie z wielką uwagą wysłuchali  baśni „Słowik”.

Więcej…

 

W 2017 roku nasza szkoła wzięła udział w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa (NPRCz) „Priorytet 3”  i otrzymała dofinansowanie na zakup książek do biblioteki szkolnej. Jego głównym celem było rozwijanie zainteresowań uczniów przez promocję i wspieranie czytelnictwa dzieci i młodzieży.

Więcej…

 

„Co kryją Tajemnice…?”

1 marca 2017 roku biblioteka szkolna przeprowadziła konkurs  czytelniczy adresowany do  klas III na podstawie szwedzkiej serii „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai” autorstwa Martina Widmarka i Heleny Willis, w którym to udział wzięło 19 uczniów.

Więcej…

 
Więcej artykułów…