Start Biblioteka Aktualności Biblioteki

„Jesień w poezji” – rozstrzygnięcie konkursu recytatorskiego16.11.2021r. w bibliotece szkolnej  odbył się konkurs recytatorski  dla klas V-VII pt. „Jesień w poezji”. Jego celem  było:

- zainteresowanie dzieci poezją

- uwrażliwienie na piękno obrazu jesieni w poezji

- rozwijanie zdolności recytatorskich  i aktorskich uczniów

- kształtowanie wrażliwości na piękno języka ojczystego.

Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów.

Po wysłuchaniu wszystkich uczestników  i burzliwych obradach komisja w składzie: Pani dyrektor Małgorzata Koc, p. Paulina Zawistowska i p. Izabela Wasilewska przyznała  następujące miejsca:

I miejsce  - Adam Zdziech kl.VIa

Paweł Tyborowski kl.VIb

Więcej…

 

Poznajemy zawody z Mądrą Myszą„Mądra Mysz” to edukacyjna seria  książek dla dzieci autorstwa Liane Schneider, w skład której wchodzą  opowiadania o przygodach Zuzi czy  Maksa, przybliżające najróżniejsze zawody. W cyklu „Mam przyjaciela…” w pouczający i wesoły sposób  prezentowane są zabawne historyjki  dotyczące poszczególnych profesji. Książki z tej serii rzetelnie objaśniają nieznane obszary związane z poszczególnymi zawodami i odpowiadają na najczęściej zadawane przez dzieci  pytania.

Więcej…

 

Najładniejszy dzienniczek lektur2 marca 2021 r. odbyło się podsumowanie konkursu na „Najładniejszy dzienniczek lektur klas II”. Organizatorem była biblioteka szkolna.

Zorganizowanie tego konkursu miało na celu:

  • propagowanie czytelnictwa wśród uczniów,

  • rozwijanie zainteresowań czytelniczych,

  • wzbudzenie w uczestnikach kreatywności,

  • rozwijanie wrażliwości i wyobraźni młodych autorów.

Do zadań uczestników należało sporządzenie krótkiego opisu książki i jej zilustrowanie. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, toteż do biblioteki wpłynęło wiele ciekawych prac, spośród których komisja nagrodziła i wyróżniła dzienniczki następujących osób:

I miejsce – Szymon Piekarski kl. IIb i Klaudia Wojtkowska kl.IIa

II miejsce – Piotr Bruszewski kl.IIc i Zuzanna Gołaszewska kl. IIa

III miejsce – Lena Roszkowska kl.IIc

Wyróżnienia: Amelia Kalinowska kl. IIb, Piotr Marczuk kl. IIa, Anastazja Korszlak kl.IIc, Lena Kostro kl.IIc

Zwycięzcy konkursu w stosownym czasie otrzymają  nagrody książkowe oraz dyplomy.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy samych miłych i ciekawych spotkań z lekturą.

Biblioteka szkolna

 

Zbliżają się  najpiękniejsze święta w roku.  Jest to wyjątkowo magiczny, radosny czas oczekiwania na Święta Bożego  Narodzenia. Toteż  zachęcamy czytelników  do  zapoznania się z pięknymi książkami o tradycjach bożonarodzeniowych,  o Świętym Mikołaju i innymi lekturami  w klimacie świątecznym znajdującymi się w bibliotece szkolnej.

więcej...

 

Połowa głosowania w konkursie „1000 powodów, by czytać” już za nami. Nasza szkoła nadal ma szansę wygrać 1000 nowych książek i czytniki e-booków! ????

Teraz wszystko w naszych rękach! Jeszcze mocniej zmobilizujmy się do głosowania – to bardzo proste. Wystarczy pobrać darmową aplikację mobilną Empik i przez najbliższe dwa tygodnie, do 2 grudnia, codziennie oddawać głos na Naszą pracę konkursową.

Z racji tego, że w tym trudnym czasie niełatwo się zorganizować i przygotować do konkursu, Empik postanowił już nas nagrodzić.

Z kodem

SZKOŁA60

otrzymujemy dostęp do 30 000 e-booków, ponad 13 tysięcy audiobooków oraz podcastów na 60 dni w aplikacji Empik Go, całkowicie za darmo. Aby skorzystać z kodu wystarczy wejść na empik.com/gofreepostępuj zgodnie z instrukcją. Kod można aktywować do 30.11.2020 r.

Paulina Zawistowska

Izabela Wasilewska

 

5 listopada 2020r. został rozstrzygnięty konkurs czytelniczy pod hasłem „Czytam i  polecam”. Był on skierowany do uczniów klas V – VII i polegał na napisaniu recenzji ulubionej książki  zachęcającej innych do sięgnięcia po tę właśnie lekturę. Do biblioteki wpłynęło 48 prac, z których komisja w składzie: Izabela Wasilewska, Justyna Porowska – Grochowska, Izabela Wojno i Dorota Leoniak nagrodziła następujące osoby:

Więcej…

 

1.Organizatorem konkursu jest biblioteka szkolna SP1 w Wysokiem Mazowieckiem.
2.Konkurs jest przeznaczony dla chętnych uczniów klas V - VII.
3.Konkurs polega na napisaniu recenzji ulubionej książki i przesłaniu jej e- mailem na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
– w temacie e-maila prosimy wpisać hasło: „Czytam i polecam” oraz podać swoje imię, nazwisko i klasę.

Więcej…

 

Biblioteka szkolna zaprasza uczniów klas II do wzięcia udziału w konkursie „Mój dzienniczek lektur”.

Więcej…

 

 We wtorkowe  przedpołudnie 2 kwietnia  w  bibliotece  w milej  atmosferze odbyło się „Spotkanie z panem  Andersenem", w którym uczestniczyli młodzi czytelnicy ze świetlicy szkolnej. Tego dnia uroczyście obchodzono 214 rocznicę urodzin pisarza.

 Na wstępie dzieci obejrzały  gazetkę i wystawę książek oraz zapoznały się z biografią i bogatą twórczością duńskiego baśniopisarza. Dowiedziały się również w jakich książkach w bibliotece i  Internecie  można znaleźć  informacje o Andersenie. Potem przyszedł czas na czytanie, podczas którego uczniowie z wielką uwagą wysłuchali  baśni „Słowik”.

Więcej…

 
Więcej artykułów…