Start Biblioteka Aktualności Biblioteki „Bezpieczne Ferie” – spotkanie z Policją

Aby przypomnieć dzieciom zasady bezpieczeństwa w czasie ferii 16 stycznia 2019 r. świetlicę szkolną odwiedził pracownik Komendy Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem.

W czasie prelekcji prowadząca spotkanie p. Anna Rytel rozmawiała z dziećmi o zagrożeniach podczas zabaw zimowych oraz radziła, jak unikać niebezpiecznych sytuacji.

Pracownik policji przypominał również zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, zadawali wiele pytań dotyczących bezpieczeństwa. Dzieci  wzięły udział w zabawie „Zimowe Kalambury”, rozwiązywały zagadki i rebusy nawiązujące do tematyki spotkania oraz przygotowywały specjalne laurki dla babć i dziadków z okazji ich święta.

Na zakończenie dzieciom wręczono dyplomy za udział w akcji profilaktycznej „Zimowy Klub Dobromisia”.

Pracownikom Komendy Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem bardzo dziękujemy za przybycie i niezwykle ciekawą lekcję.

Wychowawcy świetlicy