Start Biblioteka Aktualności Biblioteki Konkursy biblioteczne

Książka odgrywa ogromną rolę w kształtowaniu osobowości dziecka. Wzbogaca  wiedzę młodego czytelnika o otaczającym go świecie, wpływa na rozwój jego zainteresowań, i co najważniejsze pozwala silnie przeżywać treść czytanego tekstu. Stały kontakt z literaturą pomaga w nauce czytania, pisania czy opanowania  reguł ortografii.  Ma również wpływ na  kształtowanie wyobraźni, kultury i aktywności czytelniczej, a także na pobudzanie fantazji i ekspresji artystycznej  uczniów.

Toteż w ramach  popularyzacji czytelnictwa wśród uczniów biblioteka szkolna przeprowadziła konkursy:

• „Przygody drewnianego pajacyka” – konkurs czytelniczy dla klas IV
  • „Moim idolem jest Nemeczek” – konkurs czytelniczy dla klas V
  • „Książka na słońce i na deszcz” – konkurs plastyczny dla klas VI

Miło nam poinformować, że w dwuetapowym konkursie czytelniczym - „Przygody drewnianego pajacyka” przeprowadzonym przy współpracy z Panią Agnieszką Wasiluk wyłoniono z klasy IV d następujących zwycięzców:

• I miejsce – Julia Kulesza
  • II miejsce – Miłosz Sienicki
  • III miejsce – Wiktoria Dąbrowska

Wyróżnienia otrzymały: Magdalena Kaczyńska, Amelia Wyszyńska,  Gabriela Rempoła

Galeria (plik nr1)

Natomiast w konkursie - „Moim idolem jest Nemeczek” wspólnie z Panią Bożeną Aleksandrowicz przyznano trzy I miejsca ex aequo następującym osobom z klasy Vd:

• Karolinie Sienickiej
  • Nikoli Perkowskiej
  • Weronice Rzepko

Wyróżnienia otrzymali: Dominika Grochowska, Piotr Szlendak, Maksymilian Kaczyński, Kacper Kuszelewski

Galeria (plik nr2)

Jeżeli chodzi o konkurs plastyczny - „Książka na słońce i na deszcz” przeprowadzony wspólnie z Panią Iwoną Kaczyńską – to zwycięzcami zostali:

• I miejsce – Roksana Szkiłądź kl. VIb
  • II miejsce – Aleksandra Grzywacz kl. VIc
  • III miejsce – Honorata Niemyjska kl. VIc
  • III miejsce – Oliwia Godlewska kl. VIa

Wyróżnienia otrzymali: Adrian Kruczkowski kl. VIc, Michał Dmochowski kl. VIa, Wiktoria Mężyńska kl. VIc, Jakub Jakuszewski kl. VIa

Galeria (plik nr3)

We wszystkich  konkursach wręczono nagrody książkowe oraz dyplomy dla laureatów  i uczniów wyróżnionych.

Gratulujemy  i życzymy dalszych sukcesów!

Izabela Wojno, Dorota Leoniak