W ramach innowacji pedagogicznej „Cała prawda o odpadach” odbył się dwuetapowy konkurs wiedzy ekologicznej dla klas drugich i trzecich. Celem konkursu było kształtowanie aktywnej postawy wobec środowiska przyrodniczego oraz rozbudzanie zainteresowań przyrodniczych i ekologicznych uczniów.

Więcej…

 

W ramach realizacji innowacji pedagogicznej „Cała prawda o odpadach” uczniowie klas: III a i III e w grudniu 2017 r.  wzięli udział w zajęciach o tematyce ekologicznej. Przeprowadzili je przedstawiciele  firmy  „Interseroh”,  która już od 1991 r. jest specjalistą w zakresie ochrony środowiska  i recyklingu.

Więcej…

 

Miejska Oczyszczalnia Ścieków w naszym mieście wykorzystuje nowoczesne technologie powszechnie stosowane w Europie, m.in. system ATSO. Polega on na dokładnym oczyszczaniu osadów ściekowych i wykorzystaniu ich w rolnictwie jako pełnowartościowy nawóz.

Więcej…

 

„Nie bądź, człeku, bity w cienię!!!

Dbaj z zapałem o swą Ziemię!!!

Szanuj Ziemię ponad wszystko,

Bo to twoje środowisko!!!

I innego, choćbyś chciał,

Raczej już nie będziesz miał!!!”

Więcej…

 

31 marca  w naszej szkole odbył się Wiosenny Turniej Sportowy o Tematyce Ekologicznej, w którym udział wzięły wszystkie klasy edukacji wczesnoszkolnej.

Turniej to kolejne zadanie realizowane w ramach innowacji pedagogicznej „Cała prawda o odpadach”. Głównymi celami imprezy było: kształtowanie właściwej postawy wobec środowiska naturalnego, integracja dzieci , rodziców i nauczycieli oraz wspomaganie zdrowia poprzez wysiłek fizyczny i relaks psychiczny.

Więcej…

 
Więcej artykułów…