Podczas apelu 6 grudnia 2017 roku został rozstrzygnięty konkurs „Najciekawsze hasło ekologiczne”, który ogłoszono 25 listopada na spotkaniu rozpoczynającym realizację innowacji pedagogicznej „Cała prawda o odpadach”.

W konkursie wzięły udział wszystkie klasy I-III. Wpłynęło wiele ciekawych i pouczających haseł promujących ekologię. Po burzliwych obradach jury wybrało trzy najpiękniejsze hasła z klas: 

I d – „Chłopcy i dziewczynki chętnie makulaturę zbierają, bo o ekologii pamiętają!”

II b – „ Chcesz być świetnym ekologiem, nie bądź przyrody wrogiem. My wroga zniszczymy i wszystkimi śmieciami go obrzucimy!”

III c – „Czysta woda, czysty las, segregacji nadszedł czas!” 

Wyróżnione klasy otrzymały dyplomy i nagrody ufundowane przez firmę INTERSEROH z Warszawy a wszystkie hasła zostały wyeksponowane na parterze naszej szkoły.

Przedstawiciele firmy INTERSEROH przeprowadzili również w klasach II a i II e zajęcia na temat recyklingu papieru. Uczniowie dowiedzieli się, że papier można przetwarzać siedmiokrotnie. Dzieci zrozumiały, iż papier należy oszczędzać i jedną kartkę już zapisaną można jeszcze wykorzystać, np. do zrobienia puzzli bądź do zrobienia papierowej piłki.


Uczniowie „Jedynki” wraz z rodzicami z dużym zaangażowaniem włączyli się do akcji zbiórki makulatury. Do szkoły trafił zużyty i niepotrzebny już papier, który zostanie odebrany i przetworzony przez firmę  INTERSEROH współpracującą z nauczycielami realizującymi innowację pedagogiczną „Cała prawda o odpadach”.

GALERIA


Ewa Kamińska, Małgorzata Uszyńska, Izabela Wasilewska