„Nie bądź, człeku, bity w cienię!!!

Dbaj z zapałem o swą Ziemię!!!

Szanuj Ziemię ponad wszystko,

Bo to twoje środowisko!!!

I innego, choćbyś chciał,

Raczej już nie będziesz miał!!!”

 

Takimi słowami 25 maja rozpoczął się apel klas I-III, na którym uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną na temat segregacji i recyklingu śmieci oraz inscenizację pt. „Niewielki ale śliczny Wiosenny Teatrzyk Ekologiczny” przygotowaną przez uczniów klasy II a. Przedstawienie miało na celu podniesienie świadomości proekologicznej dzieci oraz ich rodzin. Tematem apelu była potrzeba ochrony roślin i zwierząt, sadzenia drzew oraz o sortowania odpadów. Na koniec wszyscy odśpiewali piosenkę „Ziemia to wyspa zielona”.

Apel został przygotowany w ramach innowacji pedagogicznej „Cała prawda o odpadach”.

GALERIA

 

Autorzy innowacji „Cała prawda o odpadach”