W ramach realizacji innowacji pedagogicznej „Cała prawda o odpadach” uczniowie klas: III a i III e w grudniu 2017 r.  wzięli udział w zajęciach o tematyce ekologicznej. Przeprowadzili je przedstawiciele  firmy  „Interseroh”,  która już od 1991 r. jest specjalistą w zakresie ochrony środowiska  i recyklingu.

Podczas zajęć uczniowie zapoznali się z technologią powstawania opakowań na mleko oraz dowiedzieli się, na czym polega recykling zużytych kartoników. Z entuzjazmem przystąpili do konkursu plastycznego, w którym mogli zaprojektować opakowanie na mleczko smakowe. Autorom najciekawszych projektów zostały wręczone nagrody ufundowane nie tylko przez firmę Interseroh, ale również przez Spółdzielnię Mleczarską „Mlekovita” w Wysokiem Mazowieckiem.

Przeprowadzone zajęcia były okazją do wspólnej zabawy, ale również wzbogaciły  świadomość dzieci na temat odpadów: począwszy od zagrożeń środowiska, poprzez możliwości recyklingu, po ich zagospodarowanie.

Mamy nadzieję, że wiedzę jaką uczniowie zdobyli na temat recyklingu przekażą swoim rodzicom, aby wspólnie z nimi stawać się w pełni odpowiedzialnymi ludźmi za otaczające środowisko.

 GALERIA

Autorzy innowacji „Cała prawda o odpadach”