Dnia 8 listopada młodzież naszej szkoły spotkała się na apelu z okazji 101 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Była to uroczystość poświęcona Ojczyźnie i walce o jej wolność. Na koncert przygotowano wiersze, piosenki i utwory „na żołnierską nutę” w wykonaniu szkolnego chóru. Szkolni recytatorzy zaprezentowali wiersze ułożone dla Marszałka w okresie międzywojennym. Wszyscy mieli okazję wysłuchać ukochanej przez Naczelnika Piłsudskiego „Pierwszej Brygady” oraz wiązanki melodii żołnierskich. Uczniowie zaprezentowali także inne piosenki o Ojczyźnie. Nie zabrakło pieśni „Kocham Cię, Polsko”. Uroczystość miała piękną oprawę plastyczną przygotowaną przez panią Marię Śmigielską. Nasza szkoła przystąpiła do akcji „Szkoła do hymnu”. W związku z tym na zakończenie „lekcji historii” wszyscy odśpiewaliśmy „Mazurka Dąbrowskiego”.

Apel na pewno pomógł zrozumieć, w jaki sposób nasi przodkowie walczyli o to, abyśmy dzisiaj byli wolni. Scenariusz apelu przygotowała pani Hanna Popławska, a oprawę muzyczną pani Katarzyna Matuszewska.

GALERIA