„Czytać książki wielka chluba

wszystko Wam się

w życiu uda".

Każdego dnia w naszej klasie poświęcamy czas na czytanie dzieciom ulubionych książek, aby w ramach innowacji pedagogicznej „Duży czyta Małemu" rozwijać pasje czytelnicze.

Grudzień obfitował w wiele różnorodnych działań realizowanych w ramach wyżej wymienionej innowacji. Uczniowie klasy I a podjęli dość trudne, lecz ciekawe wyzwania, a były nimi, m. in. nauka na pamięć wierszy o tematyce zimowej i świątecznej w języku polskim oraz angielskim. Zabawy w teatr, recytacja wyuczonych utworów, a także występy na forum klasy wzbudziły ogromne emocje oraz były świetną okazją do odkrywania talentów aktorskich, integrowania klasy, jak również obcowania z literaturą w sposób samodzielny, refleksyjny i twórczy.

Dodatkową atrakcją była prezentacja wierszy w otoczeniu pięknej, świątecznej, wspólnie wykonanej dekoracji. Przygotowane przez dzieci stroje i rekwizyty dodawały uroku Małym Aktorom.

W celu kształcenia kompetencji czytelniczych uczniów i rozwijania ich zainteresowań  prowadzono systematyczne, piękne, głośne czytanie książek tematycznie związanych ze Świętami Bożego Narodzenia. Uczniowie z zaciekawieniem słuchali utworów, takich jak: „Wigilijne opowieści”, „Prawdziwa opowieść o Świętym Mikołaju” oraz „The Christmas Cat”. Bajki i opowiadania były prezentowane przez zaproszonych gości.

Autorzy i realizatorzy innowacji:
Elżbieta Kalinowska, Jolanta Kłosek, Marta Kostro